ארה”ב: שוטרים החזירו שתילי מריחואנה שנגנבו

שוטרים במדינת מיין בארה”ב עשו דבר יוצא דופן – הם החזירו שתילי מריחואנה בשווי 13,000$ דולר לבעליהם החוקיים.

שתילי המריחואנה נגנבו מתומאס דייויס, בעל רשיון לגידול מריחואנה עבור מטופלים המחזיקים באישור לקנאביס רפואי. החשוד בגניבה, אארון פרת’, נעצר אמש וממתין למשפטו.

תומאס דייויס עם השתילים
תומאס דייויס עם השתילים

שוטרים בעיר אלסוורת’ שבמיין, ארה”ב, הבחינו ברכב שלא עצר ברמזור ומיד פתחו במרדף קראו לו לעצור. בחיפוש ברכב נמצא אקדח טעון ושקית מריחואנה, אך הנהג, חברו של פרת’, טען שהמריחואנה והאקדח אינם שייכים לו אלא לבעל הרכב, חברו אארון.

פרת’ נעצר מיד ע”י המשטרה העירונית ושוחרר עוד באותו היום לאחר תשלום ערבות. יומיים לאחר מכן, הגיע לביתו תומאס דייויס, בעל רשיון לגידול מריחואנה, ונחרד לגלות כי מחדר הגידול שלו נעלמו להם 17 שתילי מריחואנה בוגרים לפני ייבוש. דייויס התקשר מיד למשטרה שלא התקשתה לחבר בין שני המקרים. השוטרים הגיעו לדירתו של פרת’ ועצרו אותו בשנית – הפעם באשמת גניבה.

פרת’ הוביל את המשטרה למקום המחבוא ביער, שם מצאו השוטרים את כל 17 השתילים שהוערכו בשווי של כמעט 13,000$ דולר.

החוק הפדרלי שוב מתנגש עם חוקי המדינה

על אף שהחוק הפדרלי בארה”ב קובע שמריחואנה היא סם מסוכן ללא ערך רפואי כלשהו, במדינות רבות כבר מתקיימת בפועל לגליזציה של מריחואנה רפואית. שוטרי אלסוורת’ התלבטו מה עליהם לעשות – למלא אחר החוק הפדרלי, או לראשונה בהיסטוריה – להחזיר שתילי מריחואנה לאזרח במדינה.

החוק במיין תומך בדה-קרימינליזציה לפיה יוטל עונש של בין 200$-600$ בגין עבירה ראשונה של החזקה של פחות מ-56 גרם מריחואנה. עבירות נוספות עלולות לגרור קנסות נוספים של עד 550$. החוק במדינה מפרט בדיוק רב את הקנסות אשר יוטלו על כל כמות של מריחואנה אך אינו כולל רישום פלילי או עונשי מאסר.

קיראו עוד: הסטאטוס החוקי של המריחואנה במדינות ארה”ב

בסופו של דבר הוחזר השלל לבעליו החוקיים שסיפר בהמשך כי הצליח להציל רק 15% אחוזים מהפרחים שהיו על השתילים.

מלבד מדינת מיין, ישנן עוד 16 מדינות נוספות שכבר העבירו חוקים ללגליזציה של מריחואנה רפואית ובימים אלו מתכוננים ב-8 מדינות להצבעה בנוגע ללגליזציה מלאה או דה-קרימינליזציה (הפסקת הפללה).

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר