ארה"ב: קצין משטרה הודח לאחר שענד סיכה בעד לגליזציה

קצין משטרה מאוהיו, ארה"ב, הודח מתפקידו לאחר שענד סיכת תמיכה בלגליזציה על דש מדי המשטרה שלו בעת שהיה בתפקיד. הוא טוען שעשה זאת למען אשתו החולה באפילפסיה ולא מצליחה לקבל טיפול בקנאביס. לטענת ראש העיר הקצין הודח מסיבות משמעת נוספות.

מייקל ריינהיימר (Michael Reinheimer), קצין בדרגת פקד במשטרת העיר ורמיליון שבמדינת אוהיו, ארה"ב, הודח אמש מתפקידו כמפקד יחידה ופוטר מהמשטרה, זאת בגלל שענד סיכה של קמפיין בעד לגליזציה – שחולקה במסגרת ההכנות למשאל העם שנערך החודש במדינה.

כזכור בתחילת החודש (נובמבר) הצביעו תושבי אוהיו במשאל עם נגד לגליזציה של קנאביס, זאת לאחר שרבים גם מתומכי הקנאביס, התנגדו למונופול שעתיד היה להיווצר במסגרת הצעת החוק החדשה.

מייקל ריינהיימר - קצין משטרה מאוהיו שהודח בגלל סיכת לגליזציה
מייקל ריינהיימר – קצין משטרה מאוהיו שהודח בגלל סיכת לגליזציה

לפי הדיווח מייקל ענד את סיכת הקמפיין ותמך בקול רם בלגליזציה בשביל אשתו החולה באפילפסיה וזקוקה לטיפול בקנאביס רפואי. החוק החדש, כך קיווה ריינהיימר, היה מאפשר לאשתו גישה חופשית למריחואנה.

למרות טענתו של מייקל שהתעקש שבעת האירוע המדובר כלל לא היה על מדים מלאים, אלא רק לבש מעיל משטרתי עם תג מעל בדים אזרחיים, ועל אף הטיעון המרגש בהחלט שנוגע לאשתו החולה, ריינהיימר הודח מתפקידו, זאת עקב הבעת עמדה פוליטית ותמיכה בקמפיין ציבורי בעת היותו במדים ובתפקיד – מעשה המנוגד לחוקי המשטרה באוהיו.

איילין בולן - ראש העיר של ורמיליון, אוהיו
איילין בולן – ראש העיר של ורמיליון, אוהיו

איילין בולאן (Eileen Bulan), ראש עיריית ורמיליון, אמרה כי כלל השוטרים במשטרה חופשיים להביע את דעתם ללא כל קשר לדרגתם, אך לא בשעות העבודה. מעבר לכך ציינו מקורות במשטרה כי הקצין הודח בשל סיבות משמעתיות נוספות שלא קשורות לסיכה שענד.

בעקבות ההחלטה לפטרו פירסם מייקל פוסט בפייסבוק ובו קריאה לבטל את ההחלטה. תושבים זועמים שתמכו בשוטר העירוני פנו לראש העיר וקראו לה גם הם לתקן את העוול. למרות עשרות שיחות שהגיעו למשרדי העירייה, החליטה ראש העיר שלא לשנות את ההחלטה.

ראו עוד:
עישן מריחואנה והתקשר למשטרה: "אני מסטול מדי"
תלמיד מאוהיו התאבד לאחר שהואשם בעישון מריחואנה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט