טוען...

ארה”ב: קנאביס הוצא מתכנית הלימודים של תלמידי בית ספר יסודי

הסיבה: שיעורי ההסברה בנוגע לסמים שהילדים כלל אינם מכירים, גורמים להם לסקרנות ומושכים אותם להתנסות בהם.

D.A.R.E, הארגון האמריקני לחינוך למניעת שימוש בסמים (“Drug Abuse Resistance Education”) – המקביל באופן מסויים לרשות למלחמה בסמים אצלנו – שעוסק בהסברה ממוקדת לתלמידי בתי ספר יסודיים ותיכוניים בארה”ב עוד משנות ה-80 המוקדמות, הודיע כי החל מהחודש יבוטלו כל תכניות ההסברה בנוגע לקנאביס לתלמידי כיתות ו’ ו-ז’ בבתי הספר במדינה.

ילד ג'וינט

“הארגון החליט שהמידע הניתן לתלמידים אינו מתאים ואינו ראוי ללימוד של ילדים בגילאים צעירים,” סיפר בכיר בארגון. “תכנית הלימודים החדשה, שתיקרא ‘Keepin’ it Real’, תתמקד בפיתוח וחיזוק האישיות העצמית של התלמידים.”

החדשות על השינוי בתכנית הלימודים פורסמו לראשונה ב-6 בנובמבר, היום בו עברו חוקי הלגליזציה החדשים בוושינגטון וקולורדו, כשחבר הנהלת בית-ספר מקומי בוושינגטון סיפר לכתב חדשות בעיר כי לפי המסמכים שהגיעו אליו נראה כי קנאביס אינו נכלל בתכנית ההסברה לשנת הלימודים כלל.

Keepin’ it Real

בעקבות הידיעה יצא ארגון D.A.R.E בהודעה ובה טען כי השמועות אינן לגמרי מדוייקות.

“נושא הקנאביס עדיין נמצא בתכנית הלימודים ‘Keepin’ it Real’ אך התייחסות אליו מגיעה רק בשלבים מאוחרים יותר ולא יועבר לתלמידים בגילאי 10 ו-11,” נכתב בהודעה. “ממחקרים שערכנו נמצא כי הסמים המסוכנים הנגישים והפופולריים ביותר בקרב תלמידי כיתו ו’ ו-ז’ הם סיגריות ואלכוהול ולכן נתמקד קודם בהם.”

“מרבית התלמידים בשכבת גיל זו אינם מכירים כלל את הקנאביס ולא שמעו מעולם על מריחואנה,” נכתב בסיכום ההודעה. “מחקרים מצאו כי שיעורי ההסברה בנוגע לסמים שהילדים כלל אינם מכירים גורמים להם לסקרנות ומושכים אותם להתנסות בהם.”

D.A.R.E
D.A.R.E – למניעת סמים ואלימות

השינוי בתכנית הלימודים הוא כנראה תוצאה של לחץ מתמשך מצד קהילות המדע ותומכי הלגליזציה. בשנת 1999, איגוד הפסיכולוגיה האמריקני ערך מחקר בקרב בוגרי תכניות הלימודים של D.A.R.E ומצא כי תכניות הלימודים היו בלתי יעילות. בשנת 2001 הצטרף גם משרד המנתח הכללי האמריקני לטענה ובשנת 2003 הגדיל לעשות המשרד הממשלתי לבקרה על מידע כשקבע שתכניות הלימודים של D.A.R.E גרמו לעלייה בשימוש בסמים בקרב בני נוער וצעירים.

כתוצאה מדיווחים אלו, צנח תקציב D.A.R.E מ-10$ מיליון דולר בשנת 2002, ל-3.7$ מיליון בשנת 2010. בכדי לצאת מהמשבר אליו נקלע, פתח הארגון בתכנית Keepin’ it Real בשנת 2011. התכנית פותחה ע”י חוקרים ועל פי הארגון הינה מבוססת על עובדות מדעיות בלבד.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר