ארה"ב: צניחה בסחר לא חוקי במריחואנה

מאז שנת 2012, עת אושרו חוקי הלגליזציה הראשונים בארה"ב, נרשמה ירידה של 52% בעבירות סחר בלתי חוקי במריחואנה במדינה.

נתונים חדשים שחשפה בסוף השבוע ועידת הענישה הממשלתית (USSC) של ארה"ב מראים שמאז החל גל הלגליזציה ב-2012 בוושינגטון וקולורדו חלה ירידה חדה בסחר לא חוקי במריחואנה.

על פי הנתונים מספר סוחרי המריחואנה שנתפסו, שעמד ב-2012 על שיא של כ-6,500 עצורים, החל לרדת בצורה משמעותית: בשנת 2013 דיווחו הרשויות על כ-4,300 עצורים בלבד – ירידה של 34% אחוזים בשנה אחת בלבד.

הנתונים הפדרליים מראים: ירידה של 52% בסחר במריחואנה בתוך 3 שנים
הנתונים הפדרליים מראים: ירידה של 52% בסחר במריחואנה בתוך 3 שנים

מגמת הירידה שהחלה ב-2013 נמשכת עד היום, כשב-2014 דווח על כ-3,900 עצורים ובשנה האחרונה נרשם שיא שלילי חדש של 3,100 עצורים בלבד – החותם ירידה כוללת של 52% בתוך 3 שנים.

בשנים האחרונות ספגו הקרטלים פגיעה קשה מעצם פתיחתו של שוק קנאביס חוקי במדינה כשחלקם עברו לגדל יבולים משתלמים יותר, כמו עגבניות.

במקביל לירידה בסחר במריחואנה, חלה ירידה משמעותית של עשרות אחוזים גם במקרי הסחר בקוקאין (ב-2 צורותיו, אבקה ו-"קראק").

במקביל לירידה בסחר במריחואנה - חלה ירידה משמעותית גם בתחום הברחות הקוקאין
במקביל לירידה בסחר במריחואנה – חלה ירידה משמעותית גם בתחום הברחות הקוקאין

"כמו בשוק האלכוהול, מבוגרים שצורכים מריחואנה מעדיפים לרכוש אותה באופן חוקי בשוק מוסדר, במקום בעולם התחתון," מסר מייסון טברט (Mason Tvert), דובר פרויקט מדיניות המריחואנה (MPP) לתקשורת. "צרכנים מונעים על ידי נוחות, מגוון, איכות ובטיחות – הם רוצים לעצור בחנות ולבחור מתוך מבחר רחב של מוצרים שנבדקו, נארזו וסומנו – וכמובן ללא פחד מפני שוד או מעצרים."

"ככל שיותר מדינות מאמצות חוקים המסדירים מריחואנה לשימוש עצמי, אנו צופים להמשיך לראות ירידה בגידול לא חוקי והברחה של מריחואנה," הוא סיכם, "הדבר היחיד שיעכב את חיסולו של העולם התחתון, הוא הזמן שייקח למדינות המאחרות לאמץ מדיניות מריחואנה הגיונית."

ראו עוד:
מיסי קנאביס מממנים ארוחות להומלסים
מושל קולורדו: "הלגליזציה עובדת"

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט