ארה”ב: מטופלים בקנאביס רפואי מוגנים מפני הממשל הפדרלי

החלטה היסטורית בארה”ב: בית המחוקקים אישר ברוב גדול את הצעת החוק החדשה שתגן על המטופלים וספקי הקנאביס הרפואי מפני איום ה-DEA והממשל הפדרלי. ההצעה אושרה ברוב של 219 מול 189 וצפויה להיחתם בקרוב אופן סופי גם על ידי הסנאט.

על פי החוקה האמריקנית, החוק הפדרלי, הקובע כי קנאביס הוא סם מסוכן מדרגה ראשונה, עולה על חוקי המדינות השונות בארה”ב המעבירות חוקי לגליזציה וקנאביס רפואי. למרות שהממשל כבר אישר שלא יתערב בנעשה במדינות שהחליטו לאשר חוקים ללגליזציה (וושינגטון וקולורדו), החוק היבש טרם השתנה וה-DEA, הרשות האמריקנית לאכיפת סמים, רשאי לפשוט על חנויות ובתים של מטופלי קנאביס רפואי, וכך גם הוא עושה.

דיינה רורבאכר
יוזם החוק – דיינה רורבאכר

כעת, לראשונה בהיסטוריה ולאחר 6 נסיונות כושלים בעבר, אישר אמש (ה’) בית המחוקקים האמריקני את הצעת החוק החדשה של חבר הפרלמנט דיינה רוראבכר, האוסרת באופן מוחלט על הממשל הפדרלי להתעמר בחולים ובקליניקות טיפול בקנאביס רפואי. החוק החדש, שעבר ברוב מוחץ של 219 תומכים מול 189 מתנגדים, צפוי לעלות כעת להצבעה נוספת בסנאט, שלאחריה יעבור לאישורו של הנשיא אובמה וייחתם באופן רשמי.

על פי הצעת החוק, ייאסר על הממשל הפדרלי להשקיע משאבים באכיפה כנגד מטופלי קנאביס רפואי וספקי קנאביס רפואי. “אם רופא מחליט לרשום תרופה מסויימת לאדם סובל, אין זה מוסרי מצד הממשלה לקבוע אחרת,” אמר רוראבכר. “וזה לצערנו מה שקורה היום…”

החלטה זו הינה צעד נוסף בשינוי המדיניות של הממשל האמריקני, שרק לאחרונה אישר הגדלת תקציב מחקר הקנאביס לשנת 2014 והזמין 650 ק”ג מריחואנה למטרות מחקר – פי 30 מכפי שתוכנן בתחילה. זאת במקביל להצהרתו של אריק הולדר, התובע הכללי של ארה”ב, שאמר כי הממשל האמריקני “יותר מישמח לעבוד יחד עם הקונגרס לבחינה מחודשת של הגדרת רשימת הסמים המסוכנים והוצאת הקנאביס מהפקודה”.

ראו עוד: 40 מדינות בארה”ב שוקלות הקלה בחוקי המריחואנה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר