ארה"ב: לפסל האוסקר יש בעיית סמים

אמן הרחוב שמעמת את הוליווד עם הצד האפל שלה מכה שוב: יומיים לפני טקס האוסקר, הוצבה בשדרות הוליווד גרסא בגודל אנושי של פסל האוסקר, כאשר הוא כורע על ברכיו ומסניף קוקאין, כשמתחת הכיתוב "המסיבה הטובה ביותר בהוליווד". המטרה היא לעורר מודעות לבעיית ההתמכרות לסמים שנפוצה במיוחד בתעשיית הבידור בהוליווד.

את המיצג יצר אמן הרחוב שמכנה עצמו "Plastic Jesus", שידוע בביקורת החברתית הנוקבת שהוא מביע דרך מיצגי הרחוב שלו. אותו אמן כבר יצר בשנה שעברה מיצג דומה מאוד: הוא הציב בהוליווד פסל אוסקר עומד בגובה 3 מטר עם מזרק שתקוע בידו, זמן קצר לאחר המוות של השחקן פיליפ סימור הופמן ממנת יתר של הרואין. מתחת לפסל הופיע הכיתוב "הסוד השמור ביותר בהוליווד". האמן, שאומר שבן דודו ואשתו מתו שניהם ממנת יתר של הרואין, אמר אז על הפסל כי: "כאשר אתה גר בהוליווד ועובד בתעשייה, אתה מבין כמה השימוש בסמים מוטמע בה עמוק. זה תקף לגבי כולם, החל מאלו ששואפים להיות שחקנים ושחקניות ועד לעובדי התאורה והסאונד, הסוכנים, המנהלים. אבל רק כאשר יש מוות של מישהו עם 'פרופיל גבוה' כמו פיליפ סימור הופמן או וויטני יוסטון הנושא מקבל התייחסות בחדשות".

מיצג ה"אוסקר המזריק" משנה שעברה. הכיתוב אומר: "הסוד השמור ביותר בהוליווד".
מיצג ה"אוסקר המזריק" משנה שעברה. הכיתוב אומר: "הסוד השמור ביותר בהוליווד".

גם המיצג של השנה, שהוצב בשדרות הוליווד מול הכוכב של אלביס פרסלי, נועד לעורר מודעות לצד האפל של תעשיית הבידור ההוליוודית, על ידי שימוש באייקון היוקרתי ביותר שלה, הלא הוא "איש הזהב" של פסלון האוסקר. "היצירה הזו נועדה למשוך תשומת לב לבעיית ההתמכרות לסמים הסמויה של הוליווד, שמשפיעה על מאות אנשים בתעשיית הבידור וזוכה להתעלמות כמעט מוחלטת, כאשר ההתעניינות בנושא מגיעה רק לאחר מוות של סלבריטאי ממדרגה ראשונה, וגם אז היא דועכת במהרה", אמר האמן. גם בארץ עלו בעבר טענות כי השימוש בקוקאין וסמים אחרים נפוץ בקרב תעשיית הבידור בישראל.

השנה הוצבו שני פסלים, אחד כאמור בשדרות הוליווד ליד הכוכב של אלביס פרסלי, והשני בשדרות La Brea – ממש בכניסה לשטח הרחובות שהולך להיסגר לטובת טקס פרסי האוסקר ביום א'. משמע, כל המבקרים בטקס יהיו חייבים לעבור ליד הפסל בכניסתם לאירוע. לפי דיווח של ה-CBS2, הפסל הוסר מהמיקום הנ"ל בעקבות תלונות של אזרחים ל"לשכת המסחר" – אך הוא צפוי לשוב ולחזור לרחוב, הפעם בפינה פחות בולטת שלא תחייב את באי הטקס לראות את היצירה.

זווית שונה על הפסל שהוצב בשדרות הוליווד. ניתן לראות את ה"כוכב" של אלביס פרסלי בשולי התמונה (צד ימין).
זווית שונה על הפסל שהוצב בשדרות הוליווד. ניתן לראות את ה"כוכב" של אלביס פרסלי בשולי התמונה (צד ימין).

ראו עוד:
ליהיא גרינר: "כל כוכבי הילדים עושים סמים"
מה חושבים המפורסמים על פרשת הסמים?

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט