ארה"ב: לא מחפשים קנאביס בשדות התעופה

"אנחנו מגניבים - לא מחפשים קנאביס", הודיעה רשות אבטחת התעבורה בארה"ב (TSA) - הגוף האחראי על הבידוק הבטחוני בשדות התעופה. עם זאת במקרה שסוכני ה-TSA מוצאים קנאביס במכוון או לא, הם מחוייבים לדווח על כך למשטרה ומשם האכיפה תלויה במדיניות המקומית.

אנא הסתירו את הקנאביס שלכם היטב, כך שלא נוכל למצוא אותו – זה פחות או יותר מה שניתן להבין מההודעה המעט ביזארית שפרסמה לאחרונה רשות אבטחת התעבורה בארה"ב (TSA).

עם התפשטות הלגליזציה בארה"ב, הרבה אמריקאים שמטיילים למדינות עם קנאביס חוקי כמו קליפורניה או נבדה שואלים את עצמם האם הם יכולים להביא הביתה 'מזכרות'.

התשובה הרשמית היא כמובן שלילית, אך בטיסות פנים בארה"ב האכיפה נעשית על ידי סוכנות ממשלתית אחת, ונראה שאותה זה דווקא לא ממש מעניין.

רשות אבטחת התעבורה בארה"ב (Transportation Security Administration
או TSA), הסוכנות הממשלתית האחראית על הביטחון בשדות התעופה בארה"ב מאז אירועי 9/11, הודיעה כי היא לא מחפשת קנאביס אצל הנוסעים ומתמקדת בביטחון בלבד.

ההכרזה נעשתה בפוסט מעט מוזר שהועלה לעמוד האינסטגרם הרשמי של ה-TSA ביום הקנאביס הבינלאומי (20 לאפריל).

"האם אנחנו מגניבים? אנחנו אוהבים לחשוב שאנחנו מגניבים", נכתב. "אנחנו רוצים שתהיה לכם חוויה נעימה בשדה התעופה ושתגיעו בבטחה ליעד שלכם. אבל להיתפס עם מריחואנה או מוצרי קנאביס עשוי ממש 'לבאס לכם את הסטלה'".

"בואו נדבר בכנות", המשיכו, תוך משחק מילים על המילה Blunt באנגלית שמשמעותה גם כנות וגם סיגר קנאביס. "סוכני ה-TSA אינם מחפשים (הדגשה במקור) מריחואנה או סמים אחרים. הליכי הבידוק שלנו ממוקדים בגילוי איומים בטחוניים".

אך למרות שהסוכנים שלה אינם מחפשים באופן פעיל קנאביס וגם לא אוכפים את האיסור נגדו בעצמם, ה-TSA מבהירה כי במקרה שהם ייתקלו בו, הם מחוייבים ע"י החוק הפדרלי לדווח על כך לרשויות החוק המקומיות. המחוייבות הזאת תקפה גם כלפי קנאביס רפואי, שכן גם הוא אינו חוקי לפי החוק הפדרלי בארה"ב.

מה שקורה אחרי כן למי שנתפס עם קנאביס תלוי כבר במשטרה המקומית, במדיניות של שדה התעופה, ובכמות הקנאביס שנתפסה.

מדובר עדיין בשטח אפור מכיוון שהתפיסה עצמה עשויה להתרחש במדינה בה הקנאביס כן חוקי, אך מדינת היעד של הנוסע היא כזאת בה הקנאביס אינו חוקי, וכך קובע גם החוק הפדרלי.

האכיפה של הנושא נעשית לרוב בהתאם לחוק המקומי במדינה החוקית. כך לדוגמא בלאס וגאס, בה הקנאביס חוקי למטרות פנאי, העונש על תפיסת עד 28 גרם של קנאביס בחפצי הנוסע הוא קנס.

בשדה התעופה הבינלאומי McCarran בלאס וגאס יש פחים מיוחדים, ממש עד העלייה למטוס, בהם מטיילים ששמו לב שהם בטעות נושאים קנאביס איתם יכולים לזרוק אותו, מבלי שיהיו לכך שום השלכות.

בשדה התעופה LAX בלוס אנג'לס הודיעו לאחרונה כי לא יעצרו נוסעים שמחזיקים עד 28.5 גרם של פרחי קנאביס ועד 8 גרם של תמציות. עם זאת הם ממליצים לנוסעים לבדוק את החוקיות של קנאביס במדינה שבהם הם נוחתים, כדי לא להסתבך עם רשויות החוק שם.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט