ארה”ב: ירידה של 60% אחוז בעקירת שדות גידול מריחואנה

מספר שתילי המריחואנה שנעקרו משדות גידול בשנים האחרונות ירד ב-60% אחוזים, משיא של למעלה מ-10 מיליון שתילים שנעקרו בשנת 2009, עד פחות מ-4 מיליון שנעקרו בשנת 2012.

9 מיליון שתילי מריחואנה עקורים – כך העריכו ב-DEA, ארגון המלחמה בסמים האמריקאי, בתכניות לקראת שנת 2012. בפועל, משיא של למעלה מ-10 מיליון שתילים עקורים בשנת 2009, ירדה הכמות ל-6 מיליון וחצי בשנת 2011 ועד מתחת ל-4 מיליון בשנה שעברה.

ב-DEA מסבירים את הנתונים בכך שיותר ויותר מגדלים בוחרים לעבור מגידול גרילה לגידול ביתי וכן כי “אלו שממשיכים לגדל בחוץ, עושים זאת באזורים חבויים בהרים,” כפי שנכתב בהצהרה של הארגון שפורסמה ב–Huffington Post. “חלק מהמגדלים עשו הסבה ו’מסתתרים’ מאחורי תעשיית הקנאביס הרפואי,” צוין עוד.

עקירת שתילי מריחואנה בארצות הברית
נתוני עקירת שתילי מריחואנה בארה”ב

במקביל, גם נתוני התפיסות בגבול עם מקסיקו נמצאים בירידה. על פי נתונים שפירסמה משטרת הגבולות האמריקנית, חלה ירידה של למעלה מ-9% אחוזים בתפיסות הברחות מריחואנה בגבול.

ניתן לשייך את הירידה החדה בנתונים גם לעלייתו לשלטון של הנשיא אובמה, אשר דוגל במדיניות סובלנית יותר בנוגע למלחמה בסמים מזו של קודמו בתפקיד, ג’ורג’ בוש הבן. בנוסף ישנם כמובן גם הלחצים ההולכים וגוברים מצד הארגונים תומכי הלגליזציה ועסקי הקנאביס הרפואי.

ראו עוד: האבולוציה של חוקי הקנאביס בארה”ב

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר