ארה"ב: חיל האוויר לא יפסול צרכני קנאביס משירות

חיל האוויר האמריקני הודיע על הקלה בתנאי הגיוס לשורותיו ואמר כי לא יפסול עוד מועמדים לשירות בגלל שימוש קודם בקנאביס. "עם השינוי בחוקים, חיל האויר מתפתח גם הוא," אמר מפקד החיל הגנרל דייויד גולדשטיין. יחד עם זאת יאסר כל שימוש בקנאביס בעת שירות בחיל ומי שייתפס יורחק.

עם התפתחות חוקי הקנאביס והפיכתו לחוקי ב-8 מדינות בארה"ב, נראה שגם חיל האויר האמריקני מתיישר עם הקו החדש ומודיע כי לא יפסול עוד מועמדים לשירות בחיל על בסיס נסיונם בשימוש בקנאביס בעבר, כך בדיווח באתר Military.com.

עד כה נשאלו מועמדים לשירות בחיל האויר האמריקני האם עישנו קנאביס בעברם ואם כן כמה פעמים, באיזו תכיפות ועם מי עשו זאת, אך מעתה תוסר כל התייחסות לנושא הקנאביס מהשאלון.

"יש לנו מגוון שאלות והליכי בדיקה בהם ניתן יהיה לוודא שהמועמד לא מכור לחומר כלשהו, אך לא נשאל עוד על שימוש קודם במריחואנה," הודיעה ג'ינה גרוסו, סגנית ראש מחלקת משאבי אנוש בצבא ארה"ב.

אין זה משנה כמה ימים, שבועות או חודשים קודם לכן עישן המועמד קנאביס, כל עוד אינו עושה זאת בעת השירות הוא לא ייפסל כמועמד. יחד עם זאת יאסר לחלוטין כל שימוש בקנאביס בעת השירות בחיל ומי שייתפס תחת השפעה או עם החזקת קנאביס יורחק מיד.

"החלטנו להפסיק לשאול על שימוש במריחואנה לפני הגיוס," אמרה גרוסו, "כי מי באמת סופר כמה פעמים הוא השתמש במריחואנה? אז פשוט הסרנו את השאלה מהשולחן."

בנוסף הודיע החיל כי ייתן הזדמנות שנייה לגיוס לאלו הסובלים ממחלות שונות כגון אסתמה, הפרעות קשב וריכוז (ADHD) ועוד.

"עם השיפור ביכולות הרפואיות והשינוי בחוקים, חיל האויר מתפתח גם הוא," מסר ג'נרל דייויד גולדשטיין, מפקד חיל האויר של ארה"ב.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט