ארה”ב התקפלה: תאפשר לעוסקים בקנאביס לחצות את הגבול

לאחר שבכיר במשמר הגבול הצהיר כי עובדים ומשקיעים בתעשיית הקנאביס החוקית לא יורשו לעבור את הגבול לארצות הברית, מפרסם משמר הגבול הבהרה בנושא הכוללת הקלה בנהלים.

בחודש שעבר דווח כי על פי משמר הגבול בארה”ב, עובדים ומשקיעים בתעשיית הקנאביס במדינות בהן היא חוקית, כמו קנדה, ייחשבו בארה”ב לסוחרי סמים וכניסתם תיאסר לכל החיים.

“אנחנו לא מחשיבים את זה לעסק חוקי,” אמר אז טוד אוון, בכיר במשמר הגבול האמריקאי, והוסיף כי “מי שמעורב בדרך כזו או אחרת בתעשיית הקנאביס החוקית עשוי למצוא את עצמו מסורב כניסה לארה”ב”.

הצהרה זו גרמה למתח רב בקרב משקיעים ועובדים בתעשיית הקנאביס הקנדית החדשה. כמה מהם, כמו המנכ”ל לשעבר של חברת הקנאביס הקנדית ‘טוויד’ (Tweed), צ’אק ריפיקי (Chuck Rifici), הודיעו שיפסיקו לבקר בארה”ב במסגרת עסקיהם מחשש שכניסתם למדינה תיאסר לכל החיים.

כעת, פחות משבוע לפני כניסת חוקי הלגליזציה בקנדה לתוקף ב-17 לאוקטובר, מפרסם משמר הגבול האמריקאי תיקון להצהרתו של אוון.

“לא תימנע כניסתם של עובדים או משקיעים בתעשיית הקנאביס החוקית… אשר באים לארה”ב בשל סיבות שאינן קשורות לתעשיית הקנאביס”. עם זאת הודגש כי “כל מי שחוצה את הגבול לארה”ב עבור סיבות שקשורות בתעשיית הקנאביס עדיין עשוי להיות מסורב כניסה”.

המשמעות היא שארה”ב תקבל בכניסה את מי שעובד בתעשיית קנאביס חוקית, רק אם לא עוסק בקנאביס בארה”ב או מגיע לארה”ב מתוקף מטרה זו.

חשוב לציין כי כל הודאה בשימוש בסמים מכל סוג, כולל קנאביס, במעבר הגבול לארה”ב, עדיין מהווה עבור משמר הגבול סיבה לסרב כניסה למדינה – גם כשמדובר בצרכני קנאביס שמגיעים ממדינות כמו קנדה, בהן הוא חוקי.

חדשות