ארה”ב: הקונגרס קורא להדיח את ראשת ה-DEA

חברי הועדה המפקחת של הקונגרס ממליצים לנשיא ארה”ב על הדחתה של מנהלת הרשות לאכיפת הסמים האמריקאית ׁ(DEA), מישל לאונהארט, לה רפרטואר רחב של סקנדלים שקושרו לניהול הכושל שלה.

בצעד חסר תקדים בהיסטוריה של ארה”ב, יותר מ-20 חברים בועדה המפקחת של הקונגרס, משני צדדי המפה הפוליטית, יצאו בהצהרת “אי-אמון” במנהלת של ה-DEA, ואחת הדמויות הבולטות ביותר בחזית של המלחמה בסמים, מישל לאונהארט.

לאונהארט זכורה לתומכי הלגליזציה בעיקר בשל העדות המפורסמת שלה בפני בקונגרס, בה היא סירבה בתוקף, שוב ושוב, להודות שסמים כמו הרואין, קראק-קוקאין, ומת’אמפטמין הם מסוכנים יותר או ממכרים יותר מקנאביס.

צפו בוידאו הידוע לשמצה (עם כתוביות):

הקריאה להדחת לאונהארט מתפקידה מגיעה ימים ספורים לאחר חשיפת פרשיית מין מביכה בה סוכנים בכירים של ה-DEA נתפסו עורכים מסיבות מין עם עשרות זונות – על חשבון משלם המיסים וקרטלי סמים קולומביאניים. על פי הדיווח – המסיבות האלו נערכו על בסיס קבוע למדי במשך שנים.

כשהפרשייה נחשפה לראשונה, רבים ציפו כי הסוכנים הללו ייענשו בחומרה, ולכל הפחות יודחו מהסוכנות, אך למרבה ההפתעה – לאונהארט החליטה שהעונש ההולם עבור הסוכנים הסוררים הוא 10 ימי חופשה בתשלום! לאונהארט תירצה את היעדר הענישה בטענה שהתקנות של הסוכנות אינן נותנות לה את הסמכות לפטר עובדים על התנהגות מהסוג הזה – מה שהרתיח רבים. זאת ממש לא הפעם הראשונה שלאונהארט בוחרת “לטאטא מתחת לשטיח” סקנדלים שהסוכנות נקשרת בהם – אך כנראה שעבור המחוקקים האמריקאים, זו הייתה פעם אחת יותר מדי.

אחת הדמויות הנוקשות ביותר במלחמה בסמים

בשנה שעברה, לאונהארט השמיצה בפומבי את הנשיא אומבה לאחר שאמר כי “קנאביס פחות מסוכן מאלכוהול” – והצהירה כי ה-DEA תמשיך לאכוף את חוקי הקנאביס גם במדינות שעשו לגליזציה לשימוש פנאי. היא גם הובילה קו של אפס-סובלנות כלפי קנאביס רפואי – והורתה על אלפי פשיטות של ה-DEA על בתי עסק ומגדלים של קנאביס רפואי – במדינות שבהן הוא חוקי.

בחודש מאי האחרון ה-DEA החרימה משלוח גדול של זרעי המפ (קנבוס) שהיה בדרכו לקנטאקי – וזאת למרות שהסוכנות הייתה מודעת לעובדה שהזרעים מיועדים לתוכנית מחקר חדשה של המדינה, שאושרה על ידי הקונגרס ועל ידי הנשיא אובמה. בעקבות הפרשה, משרד החקלאות של מדינת קנטאקי אף הגיש תביעה כנגד ה-DEA.

במשרד המשפטים האמריקאי מתנהלות כרגע 6 חקירות פתוחות על מגוון סקנדלים של ה-DEA בתקופת כהונתה של לאונהארט, שכוללים טבח של אזרחים בהונדורס, העלמת עין מעינויים ורצח שביצע הקרטל בחווארז, מקסיקו, במטרה להשיג מודיעין על אותו קרטל מבלי “לחשוף את החקירה”, שימוש במאגר המידע של ה-NSA (סוכנות הביטחון הלאומי האמריקאית) כדי לרגל באופן בלתי חוקי על אזרחים אמריקאים, וזיוף ראיות שיטתי.

מישל לאונהארט
מישל לאונהארט, ראש ה-DEA

לאונהארט גם ניצחה על Operation Fast and Furious (“מבצע מהיר ועצבני”) של ה-DEA בשנים 2009-2011, שבו הסוכנות ניסתה להעביר כמות גדולה של נשק אוטומטי למקסיקו דרך סוחרי נשק, במטרה להתחקות אחר כלי הנשק ולהשיג מודיעין יקר ערך על אופן פעילותו של הקרטל. אך התוכנית השתבשה, והסוכנות לא הצליחה להתחקות אחרי אלפי כלי הנשק, שבסופו של דבר הגיעו בעיקר לקרטל סינלואה האכזרי, ועד היום מופיעים מדי פעם בזירות רצח של הקרטל.

ראו עוד:
פייסבוק נוזפת ב-DEA: “הפסיקו להשתמש ברשת כדי ללכוד סוחרים”
ב-DEA מודים: “אנחנו מפחדים מלגליזציה”

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר