ארה”ב: הקונגרס העביר החלטה היסטורית להגנה על יצרני מריחואנה רפואית

הקץ לפשיטות של ה-DEA על מרכזי הקנאביס הרפואי בארצות הברית? הקונגרס האמריקאי העביר הצעת חוק שתמנע מהממשל הפדרלי להשקיע תקציבים באכיפת האיסור על קנאביס רפואי במדינות בהן הוא חוקי.

לאחר שבחודש מאי האחרון העביר הקונגרס הצעת חוק שתגן על מטופלי קנאביס רפואי מרדיפה פלילית מצד הממשל הפדרלי, הוא העביר בסוף השבוע חוק נוסף שיגן גם על המגדלים והמוכרים של קנאביס רפואי ושל קנבוס (המפ) מפני הממשל הפדרלי במדינות שבהן הוא חוקי. החוק החדש בעצם אוסר על הממשל הפדרלי להשקיע כספים באכיפת האיסור על קנאביס רפואי והמפ במדינות בהם הם חוקיים.

למרות שב-23 מדינות בארה”ב כבר יש קנאביס רפואי חוקי – החוק הפדרלי בארה”ב, אשר מבחינה טכנית גובר על החוק המדינתי המקומי, מגדיר את הקנאביס כסם אסור ב-Class A, משמע סם מסוכן וממכר במיוחד שאין לו שום תועלת רפואית.

הקונפליקט הזה בין החוק הפדרלי למקומי הביא להרבה פשיטות של ה-DEA על חנויות, מגדלים, ומטופלים חוקיים בקנאביס רפואי בעשורים האחרונים. כעת הקונגרס האמריקאי מבקש לשים קץ לתופעת הפשיטות.

אם החוק יעבור גם בסנאט וייחתם על ידי הנשיא אובמה, שגם הוא הביע התנגדות בימים האחרונים להתערבות של הממשל הפדרלי בחוקי הקנאביס המקומיים, זה אכן יהיה הסוף לפשיטות הפדרליות של ה-DEA על בתי הגידול והחנויות החוקיות של קנאביס רפואי ברחבי ארה”ב.

“כשהצעת החוק הראשונה עברה בקונגרס במאי עשינו כותרות – היום עשינו היסטוריה,” אמר חבר הקונגרס הדמוקרטי סאם פארר. “הממשלה הפדרלית סוף סוף תכבד את זכותו של הרוב במדינה מסויימת להצביע עבור קנאביס רפואי. זה יום טוב עבור ההיגיון הבריא, מכיוון שכעת כספי המיסים שלנו יושקעו בצורה יותר חכמה ברדיפת פושעים, לא אנשים חולים”.

"עשינו היסטוריה" חבר הקונגרס סאם פארר
“עשינו היסטוריה” חבר הקונגרס סאם פארר
החוק מגן על 23 המדינות שהעבירו חוקי קנאביס רפואי, ובנוסף עוד 9 מדינות שאישרו את השימוש בשמן CBD עבור אפילפסיה ומחלות אחרות. לפי דו”ח שיצא בארה”ב בשנה שעברה, ממשל אובמה השקיע כ-80 מיליון דולר כל שנה ברדיפה פלילית של תעשיית הקנאביס הרפואי, יותר מ-200 אלף דולר בכל יום.

מכיוון שלפי החוק הפדרלי קנאביס עדיין מסווג ביחד עם הרואין כסם מסוכן מדרגה ראשונה (Class A), “ללא תועלת רפואית מוכחת”, לא ברור איך החוק החדש יעבוד. אבל מה שבטוח זה שכעת לממשלה הפדראלית אין את התקציב שנחוץ לה על מנת לאכוף את החוק הנ”ל.

גם מגדלי הקנאביס התעשייתי (המפ) סבלו מרדיפה על ידי הממשל הפדראלי עד עתה. 18 מדינות כבר אישרו את הגידול התעשייתי של קנבוס (המפ), ועוד 12 אישרו ביצוע מחקרים נרחבים על הסגולות שלו.

מקור

ראו עוד:
ב-DEA מודים: “אנחנו מפחדים מלגליזציה”
דו”ח הסמים השנתי של ה-DEA מוכיח: המלחמה בסמים לא עובדת
הכנסת החליטה: לקנאביס אין תועלת רפואית

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי