ארה”ב: הצעת חוק חדשה תגן על צרכני הקנאביס מפני הממשל הפדרלי

לאחר חודשים של ספוקלציות – הצעת חוק חדשה תגן על צרכני הקנאביס במדינות בהן עברו חוקי לגליזציה, מפני החוק הפדרלי הקובע כי קנאביס הוא סם מסוכן ואסור לשימוש.

במהלך החודשים האחרונים דיווחנו על הליכי הלגליזציה במדינות בארה”ב, בראשן וושינגטון וקולורדו, בהן עברו לראשונה בהיסטוריה חוקים ללגליזציה מלאה של מריחואנה לשימוש עצמי. מאז ההחלטה על החוק החדש הכל מתנהל בהתאם לציפיות – אוניברסיטאות קנאביס, משרדי תיירות ייעודיים לצרכנים ועסקים נוספים מעולם הקנאביס נפתחו כמו פטריות אחרי הגשם. עם זאת, עננה אפורה שטה לה מעל ההתלהבות ששטפה את המדינות – החוק הפדרלי, העולה בחשיבותו על חוקי המדינות, קובע גם היום שקנאביס הוא סם מסוכן ואסור לשימוש.

שאלה חשובה זו הגיעה עד לפתחו של הנשיא ברק אובמה שהתייחס לנושא לפני מספר חודשים. “אין הגיון בהתמקדות של הממשל הפדרלי באכיפת שימוש במריחואנה במדינות שבהן זה כבר חוקי,” אמר אובמה בראיון שנתן לברברה וולטרס. “יש לנו ‘דגים שמנים יותר’ לרדוף אחריהם.”

דיינה רורבאכר
יוזם החוק – דיינה רורבאכר

כעת, בניגוד להתנגדויות רבות שצצו גם מצד מחלקת הסמים באו”ם וגם מצד ארגון הבריאות האמריקני, נראה שהטיפול בנושא מתקדם כשלראשונה בארה”ב הועלתה הצעת חוק חדשה שתמנע מהמשטרה הפדרלית להתערב בנושא השימוש במריחואנה במדינות בהן עברו חוקי לגליזציה.

צפו: האבולוציה של חוקי המריחואנה בארה”ב

“הצעת החוק החדשה מייצגת גישה של הגיון בסיסי שתמנע התערבות של הממשל הפדרלי בחוקי הלגליזציה במדינות ארה”ב,” אמר נציג בית המחוקקים דיינה רורבאכר, יוזם החוק.

הצעת החוק באה כעשרה ימים לאחר פרסום הסקר שהציג, לראשונה בהיסטוריה, רוב של 52% אחוזים בעד לגליזציה של מריחואנה לשימוש עצמי.

צפו בכתבה נרחבת ששודרה השבוע בתכנית “לונדון וקירשנבאום” על הליך הלגליזציה במדינות וושינגטון וקולורדו בארה”ב ועל עסקי הקנאביס המתפתחים:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר