מגלגל...

ארה”ב: הואשם בסחר במריחואנה, זוכה ע”י חבר המושבעים

חבר מושבעים בניו ג’רזי, ארה”ב, זיכה את אד פורשן, המכונה “ווידמן” (Weedman), על אף שהואשם בהחזקה וסחר של מריחואנה במשקל חצי ק”ג.

אד פורשן, המוכר גם בשם “ווידמן” (“איש הגראס”), מחזיק ברשיון קנאביס רפואי מקליפורניה ונתפס בשנת 2010 על ידי משטרת ניו-ג’רזי כשברכבו חצי ק”ג מריחואנה. פורשן הואשם בהחזקה, הברחה וסחר במריחואנה.

“זה לשימוש עצמי,” טען פורשן במהלך משפטו. “בשבילי זו תרופה, מזון… אני מרגיש שאני קורבן של חוק שגוי.”

אד פורשן - ווידמן
אד פורשן במהלך משפטו

“זה לא דיון על לגליזציה או על מצבו הרפואי של הנאשם,” השיב פרקליט התביעה. “הנאשם נתפס כשבידיו כמעט חצי קילו של מריחואנה. זה עניין פשוט של מספרים וזו כמות שללא כל ספק עונה על ההגדרות של סחר.”

“בשביל שזה ייחשב שימוש עצמי, הנאשם מוכרח היה לעשן בין 2 ל-3 ג’וינטים כל שעה למשך כל היום. 24 שעות, 7 ימים בשבוע,” המשיך התובע. “גם אם הוא לא נתפס בשעת מעשה, כמות כזו היא ללא ספק למטרות סחר.”

אד פורשן בבית המשפט
“אכלתי עוגיות מריחואנה ממש עכשיו בזמן שדיברתם…”

“לא ככה אני נוטל את הקנאביס,” השיב ווידמן. “בשבילי זה כמו מזון. גם כעת, ממש לפני דקות אחדות, אכלתי עוגיות מריחואנה בזמן שדיברתם.”

פורשן כבר כמעט הואשם בביזוי בית המשפט במהלך דברי הסיכום שנשא לקראת גזר הדין. “ווידמן” ניסה להסביר למושבעים את עמדתו בנוגע לקנאביס אבל השופט, צ’ארלס דלאהי, השתיק אותו מיד.

השופט צ'ארלס דלאהי
השופט צ’ארלס דלאהי

“אם אתה רוצה לעשות מעצמך ‘קדוש מעונה’, בית המשפט יידע איך להתמודד איתך,” נזף דלאהי בפורשן שהיה לבוש בחולצה עם כיתוב ‘מריחואנה… זה בסדר’ (Marijuana… It’s OK). “עשית כל שביכולתך בכדי לבזות את בית הדין הזה.”

במהלך המשפט סירב פורשן להיעזר בעורך הדין שהושם לו מטעם המדינה ובמקום זאת, פנה בעצמו אל חבר המושבעים וסיפר להם מדוע הוא כופר באשמה ומסרב להודות שמה שעשה הוא פשע.

בתום המשפט החליט חבר המושבעים פה אחד – בניגוד לחוקי המדינה, ועל אף העדויות המוצקות בתיק – לזכות את פורשן מכל אשמה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר