ארה”ב: האם מותר לשאת מריחואנה בטיסות פנים?

מאמר שפורסם באתר Lawyers טוען שהבודקים הבטחוניים בשדות התעופה בארה”ב מעלימים עין מנשיאת מריחואנה בטיסות פנים.

כעת, משמריחואנה חוקית בשתי מדינות בארה”ב ובחצי מן המדינות כבר הותר השימוש בקנאביס לשימוש רפואי, רבים תוהים האם מותר לשאת מריחואנה בטיסות פנים ברחבי ארה”ב.

אז התשובה היא שזה לא חוקי, אבל השמועה היא שה-TSA, המנהל הפדרלי לבטיחות בדרכים בארה”ב (Transportation Security Administration),האחראי על תחום הבידוק הבטחוני בשדות התעופה, נוהג להעלים עין מהתופעה.

במאמר שפורסם בתחילת החודש באתר Lawyers.com, ובו פורסמו עדויות של אנשים אשר הצליחו להעביר מריחואנה בטיסות פנים, טען עו”ד קית’ סטרופ, מייסד ארגון התומך בשינוי חוקי הקנאביס, כי למעשה, במרבית המקרים, נוהג ה-TSA להתעלם מנשיאת מריחואנה בטיסות אלו, בעיקר כאשר מדובר בכאלו המחזיקים באישור רפואי ובאלו הטסים מוושינגטון לקולורדו ובחזרה (בהן עברו חוקי לגליזציה לשימוש עצמי).

קית' סטרופ
עו”ד קית’ סטרופ

“מעדויות שהגיעו אליי מאנשים אשר טסו ממדינה אחת בה מותר השימוש בקנאביס רפואי למדינה אחרת עם מדיניות זהה, או כאלו אשר טסו מנקודה אחת לנקודה אחרת בתוך קליפורניה, במידה ונוסע מציג אישור רשמי להחזקת הקנאביס, הוא מורשה להמשיך לדרכו,” אמר עו”ד סטרופ. “אותה המדיניות תופסת גם מקולורדו לוושינגטון ומוושינגטון לקולורדו.”

על פי הדיווח, ההחלטה האם להחרים או לא להחרים את המריחואנה איננה בידה של ה-TSA ואין לבודקים הוראה מיוחדת לעכב או לעצור מישהו בגלל שהוא מחזיק מריחואנה, לשימוש רפואי או אחר.

עם זאת, בהצהרה רשמית שמפרסם ה-TSA באתרו, נכתב כי “במידה ותיתפס מריחואנה על ידי בודק של ה-TSA, הדיווח יועבר מיד לגורם אכיפה במקום.”

כאמור, 20 מדינות בארה”ב כבר אישרו שימוש רפואי בקנאביס וב-2 מדינות, וושינגטון וקולורדו, עברו חוקים ללגליזציה גם לשימוש עצמי. במידה ואתם מחזיקים באישור רפואי או טסים בין מדינות בהן מותר השימוש במריחואנה וחשיש, סביר שתוכלו להמשיך לדרככם ללא הפרעה גם אם בתיקכם יהיה חומר שעדיין מוגדר על ידי הממשל הפדרלי כסם מסוכן ביותר וללא תועלת רפואית.

צפו: האבולוציה של חוקי המריחואנה בארה”ב
ראו גם: לראשונה בישראל הורשה אדם לשאת עימו קנאביס רפואי לחו”ל

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי