ארה"ב: בכירים בשירות החשאי נהגו שיכורים והתנגשו בבית הלבן

לאחר לילה של שתיה, בכירים בשירות החשאי של הנשיא אובמה התרסקו עם רכבם במחסומים שהוצבו מחוץ לבית הלבן בעקבות חפץ החשוד כפצצה – ועל הדרך גם דרסו את החפץ החשוד.

השבוע דווח ב-Washington Post כי ממשל אובמה חוקר תקרית בה שני סוכנים בכירים בשירות החשאי של הנשיא, אחד מהם חבר בכיר ביחידת האבטחה האישית של הנשיא, נהגו ברכב ממשלתי אחרי לילה של שתיה, שנגמר כאשר הרכב שלהם התנגש חזיתית במהירות גבוהה במחסום האבטחה של הבית הלבן.

על פי הדיווח, שוטרים מקומיים שהיו עדים לתאונה, שהתרחשה ב-4 במרץ, רצו לעצור את הסוכנים ולבצע להם בדיקת שכרות, אך בכיר ממשלתי שנכח במקום הורה להם לא לעשות זאת – ולכאורה "החליק את העניינים" עם הממונה עליהם במשטרה.

אך התקרית הזו נעשית אפילו יותר מדהימה, בזכות פרטים חדשים שנחשפו רק לפני כמה ימים. מסתבר שהתקרית הזו התרחשה בו זמנית עם עוד אירוע מטורף – כחצי שעה לפני כן, התקבל איום פצצה על הבית הלבן. בסביבות השעה 10:25 באותו לילה, אישה קפצה מתוך רכב טויוטה כחול ליד הכניסה הדרום-מזרחית לבית הלבן, כאשר היא מחזיקה חבילה שעטופה בחולצה ירוקה. היא ניגשה אל עבר סוכן השירות החשאי שעמד בעמדת השמירה וצעקה: "אני מחזיקה פאקינג פצצה!", כך לפי בכיר ממשלתי שצוטט בוושינגטון פוסט.

לאחר מכן, האישה הניחה את החפץ על האדמה ורצה בחזרה למכוניתה. הסוכן רץ בעקבותיה, פתח את הדלת של האוטו, והורה לאישה לצאת. האישה הכניסה את הרכב להילוך אחורי והאיצה, מה שגרם לסוכן לקבל מכה חזקה מהדלת וליפול על הרצפה, ונסעה משם במהירות.

המשטרה הקימה במהירות מחסומים סביב זירת האירוע והזמינה צוות חבלנים כדי לבדוק את החפץ החשוד שהאישה השאירה אחריה. וכאן נכנסים לתמונה הגיבורים השיכורים שלנו – שהגיעו למקום בשעה 11, התנגשו במחסומים שהמשטרה הקימה ודרסו את החפץ שהיה חשוד כפצצה!!

כאשר הסוכנים התנגשו במחסומים ופרצו לאיזור התחום – כוחות המשטרה שהיו במקום עדיין לא ידעו האם מדובר בפצצה או לא. אם היה מדובר בפצצה – הרי שהסיפור היה נגמר בצורה הרבה הרבה יותר טרגית, שכן הסוכנים דרסו את החפץ החשוד ישירות עם הרכב שלהם – תוך שהם מסכנים לא רק את עצמם אלא גם את כל מי שהיה קרוב מספיק בשביל להיפגע מהפיצוץ.

זו אינה הפעם הראשונה שאנשי השירות החשאי של אובמה מקושרים לשערוריות מתודלקות אלכוהול. באפריל 2012, פרץ סקנדל עצום כשבעת ביקור הנשיא בקולומביה, חלק מאנשי השירות החשאי שאיבטחו אותו השתכרו ללא גבול בלילה והזמינו זונות. התקרית המביכה הזאת הובילה לקוד התנהגות חדש שאוסר על סוכנים בשירות החשאי לשתות 10 שעות לפני משמרת. אובמה גם מינה, לראשונה בהיסטוריה של אמריקה, אישה לתפקיד מנהלת השירות החשאי, בתקווה לנקות את "תרבות אחוות הקולג'" מהסוכנות. אך הרפורמה הזו לא עצרה את השערוריות.

לקט של דיווחי חדשות אמריקאיים על סקנדלים שונים של השירות החשאי:

במרץ של השנה שעברה, שלושה סוכנים נשלחו הביתה מאמסטרדם לאחר שאחד מהם נמצא מעולף מאלכוהול בלובי של מלון. זה טבעי לתהות מדוע התקריות האלו ממשיכות לקרות גם כאשר בכירים מנסים לשים סוף לתופעה – ותשובה אפשרית לכך היא שקשה לטפל בהתמכרות באמצעות ענישה. לפי מומחים מסויימים וגורמים פנימיים, ההתמכרות לאלכוהול הינה רווחת מאוד בשירות החשאי.

לסיכום – זיכרו להשתמש באלכוהול באחריות, וכמובן לא לשתות ולנהוג. במיוחד אם העבודה שלכם היא להגן על האדם החשוב ביותר בעולם המערבי.

ראו עוד:
מחקרים מוכיחים: יותר מריחואנה – פחות אלכוהול ותאונות דרכים
סקירה מחקרית של נזקי האלכוהול
קולורדו: 10% פחות תאונות דרכים קטלניות מאז אושרה לגליזציה
דו"ח חדש: צריכת קנאביס לא מגבירה את הסיכון לתאונות דרכים

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט