אובמה על הלגליזציה הקרובה בארה”ב

אם בחמישית ממדינות ארה”ב יש לגליזציה, לממשל האמריקאי יהיה קשה מאוד להמשיך לאכוף את השימוש בקנאביס. כך אומר נשיא ארה”ב ברק אובמה בראיון חדש וראשון לתכניתו של ביל מאהר. “החדשות הטובות הן שמשאלי העם יקבעו זאת,” אמר.

אחרי 13 שנים בהן הוא מגיש את התכנית, זכה לראשונה ביל מאהר, קומיאי ותיק ומגיש ‘ריל-טיים’, אחת מתכניות הלייט-נייט המובילות בארה”ב, לארח ראיון מיוחד עם נשיא ארה”ב ברק אובמה, המסיים בימים אלו את תפקידו.

הראיון שודר אמש, ימים ספורים בלבד לפני הבחירות לנשיאות ארה”ב במסגרתן לצד בחירת הנשיא החדש תעמוד להצבעה במשאלי-עם גם שאלת הלגליזציה והקנאביס הרפואי ב-9 מדינות (5 לגליזציה, 4 רפואי). לפחות חלקן תצטרפנה ל-4 המדינות שכבר אישרו לגליזציה וללמעלה מ-20 שמוכרות קנאביס רפואי.

מאהר, צרכן קנאביס ידוע ותומך לגליזציה מושבע המקדיש לא מעט רגעים בתכניתו לנושא זה, בחר לנצל את הראיון בין השאר גם לשאלת הלגליזציה – ואף עשה זאת כבר בשאלה השלישית בראיון. “זה נושא מצחיק בשבילנו, אבל לא כל כך מצחיק לאלו שנעצרים בגלל זה – חצי מיליון כאלה רק בשנה האחרונה,” פתח מאהר כבר בשאלה השלישית בראיון (החל מדקה 7:00).

“החיים של שנינו,” אמר לאובמה, “היו יכולים להיהרס ממריחואנה – כלומר לא על ידי עישון של זה, אלא אם היו עוצרים אותנו על זה”. מאהר התייחס כמובן לעברו של אובמה כצרכן קנאביס לא קטן. אובמה עצמו גם ציין זאת לאחרונה בבדיחות בנאום חגיגי שנשא לפני מספר שבועות.

“להתייחס למריחואנה כמו לסיגריות”

“אני מרגיש שהיתה לך רשימת נושאים בעיתיים שתכננת לפתור, כמו לפתוח את קובה, לתמוך בנישואין חד-מיניים ועוד,” המשיך מאהר. “קיוויתי שסיום המלחמה בסמים תהיה ברשימה הזו, זה נושא שגם עומד היום להצבעה ב-9 מדינות, כולל אריזונה ודקוטה הצפונית הנחשבות לשמרניות למדי.”

“האם לא הגיע הזמן שהממשל הפדרלי יישר קו עם מדינות מתקדמות כל כך כמו אריזונה ודקוטה,” צחק/שאל מאהר.

“תמיד האמנתי שאם יש חומר שהחברה מעוניינת למגר את השימוש בו, יש להתייחס לכך כבעיה בריאותית,” השיב אובמה. “אני לא חושב שלגליזציה זו תרופת-פלא, אבל עלינו לדון באופן רציני יותר בדרך בה אנו מתייחסים למריחואנה ולסמים בכלל.”

“אני עצמי מעשן-סיגריות,” העיד אובמה ונתן קריצה ברורה, אותה הכחיש מיד אך הודה שהוא לועס מסטיק ניקוטין. “יש מאמץ למנוע מילדים לעשן סיגריות ולגרום להורים לרגשות מצפון עם ילדיהם מעשנים – וכך אני חושב שאנחנו צריכים להתייחס גם לגראס או אלכוהול”.

“חמישית ממדינות ארה”ב כבר אישרו”

אובמה התייחס למשאלי העם הקרובים ואמר שהם יהיו כנראה אלו שיבהירו אולי יותר מכל לאיזה כיוון הולכת האג’נדה. “החדשות הטובות,” אמר, “זה שבאופן מסויים זה מה שיקבע מה יקרה. אם זה יאושר בכל אותן מדינות זה אומר שחמישית מארה”ב כבר אישרה חוקי לגליזציה.”

“לרשויות החוק, ה-FBI, ה-DEA, יהיה קשה מאוד להחליט איך להמשיך לאכוף את הנושא במקומות מסויימים ובמקומות אחרים לא,” אמר. “כשכל החוף המערבי של ארה”ב הפך את זה לחוקי, יהיה מורכב לאכוף סחר בתוך גבולות ארה”ב.”

“כך או כך זה לא משהו שיקרה בין לילה וכן יש תשובות שצריך לתת לדאגות לגיטמיות כמו השאלה היכן אתה מותח את הקו בעניין זה,” הוסיף.

לסיום הדגיש אובמה את נושא ההתמכרות לתרופות חוקיות, שהפכה למגפה בארה”ב. “אין מחלוקת שבעיית הסמים הגדולה שלנו כרגע היא עם אופיואידים שנמכרים באופן חוקי והורסים קהילות שלמות בכל רחבי המדינה.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר