ארה”ב: איסור חדש על מכירת מוצרי מזון המכילים קנאביס

עסקי הקנאביס הרפואי מתפשטים ומתרחבים אל תחומים רבים כשאחד הבולטים בהם הוא תחום המזון והמשקאות המכילים קנאביס. משרד הבריאות האמריקני הודיע כי מוצרי מזון אלו עומדים בניגוד לתקנות המשרד וכי יש להסירם מהמדפים.

עם התרחבות תכניות הרשיונות לקנאביס רפואי, התפתחה בארה”ב תעשייה מגוונת מסביב לצמח. מעבר למכירת אביזרי עישון, טקסטיל ומוצרים נלווים ומעבר לביזנס עצמו של גידול ומכירה של קנאביס רפואי ברשיון ברחבי המדינה, התפתח לאחרונה במיוחד תחום המזון והמשקאות המכילים מריחואנה וחשיש.

במרבית החנויות לממכר קנאביס רפואי, מוצגים על המדפים גם סוכריות, משקאות קלים, שייקים, עוגות, עוגיות ועוד מיני מזונות “ירוקים” המכילים קנאביס ומהווים חלק נכבד מרווחי החנויות. אך הפופולריות הגואה של מזון “ירוק” והפוטנציאל הרווחי העצום שטמון בביזנס, עוררו את תאגידי הענק וחברות התרופות בארה”ב מרבצם.

קיראו עוד: גאנג’ה גורמה – מסעדת קנאביס חדשה

אותם בעלי אינטרסים, המפעילים לוביסטים ובעלי השפעה רבה במוקדי הכוח של הממשל האמריקני, פתחו זה מכבר חזית כנגד עסקי המזון הירוק ועושים כל שביכולתם בכדי למנוע התפשטות של הקנאביס וכן פועלים לפיתוח תחליפי קנאביס סינטתיים אשר בניגוד לצמח הקנאביס עצמו, עליהם ניתן לרשום פטנט ולהרוויח כסף מכך.

קיראו עוד: למה קנאביס לא חוקי בעצם?

USDA - משרד החקלאות האמריקני
USDA – משרד החקלאות האמריקני

כעת מצטרף גם הממשל האמריקני למלחמה; השבוע הודיע ה-USDA, משרד החקלאות האמריקני, כי גם הוא רוצה נתח מהעסק המשגשג.

“המסעדה של בנג’מין”, מסעדה ‘ירוקה’ בקולורדו, נתבקשה לאחרונה להוציא מהתפריט את אחת המנות הפופולריות ביותר במסעדה – בשר משומר (Beef Jerky) המכיל THC. משרד החקלאות הודיע השבוע כי על-פי החוק ישנו איסור על החדרה של מרכיבי מזון לא-מאושרים לבשר ואף שלח נציגים רשמיים של המשרד שיסירו את המוצרים “האסורים” מהמדפים.

המסעדה של בנג'מין
המסעדה של בנג’מין

חלק מתפקידו של ה-USDA, משרד החקלאות האמריקני, הוא לפקח על איכות ותקינות של מוצרי מזון בארה”ב. אחד מסעיפי התקנון קובע כי ל-USDA ניתנת האפשרות לאסור על ייצור ומכירה של מוצרי מזון המכילים מרכיבים שלא עברו אישור ופיקוח של המשרד.

ראשי המשרד החליטו להשתמש בסעיף זה – על אף שאינו מציין את הקנאביס כמרכיב מזון שכזה – ולאסור כל מכירה של מזון “ירוק”. החלטה זו, יחד עם הפשיטות על מרכזי קנאביס שונים בארה”ב, יוצרים את הרושם כי בניגוד להבטחותיו של הנשיא ברק אובמה, מגביר הממשל הפדרלי את מלחמתו בקנאביס.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר