ארה”ב: אינדיאנים יכולים לגדל ולמכור קנאביס

משרד המשפטים של ארה”ב הנחה את התובעים האמריקנים לא למנוע משבטים של ילידים-אמריקאים (אינדיאנים) לגדל או למכור מריחואנה בשטחים הריבוניים שלהם, גם בתוך מדינות בארה”ב שאוסרות על כך.

הנחיה חדשה של משרד המשפטים האמריקני, שפורסמה במזכר של משרד המשפטים, מאפשרת בפועל לשבטים אינדיאנים לקבוע את המדיניות של עצמם בנושא חוקיות הקנאביס בתוך השמורות שלהם, כל עוד ימלאו אחר ההנחיות של משרד המשפטים – לא לספק קנאביס לקטינים, ולא להוציא אותו אל מחוץ לשמורות.

דבר מסוג זה כבר נעשה בעבר: לשבטים אינדיאנים בארה”ב מותר לגדל את קקטוס הפיוטה (Peyote) וכן להשתמש בו ובאייהוואסקה (DMT) כחלק בלתי נפרד מהטקסים המסורתיים שלהם, וזאת למרות שחומרים אלו נמצאים בפקודת הסמים האמריקאית.

עם זאת, שבטים רבים מתנגדים ללגליזציה של קנאביס בשטחים שלהם, גם במדינות שכבר עשו לגליזציה, מפני שהם זוכרים את גל האלכוהוליזם החריף ששטף את השמורות האינדיאניות בארה”ב בעשורים האחרונים ופוחדים שדבר דומה יקרה אם יתירו שימוש במריחואנה. גורמי האכיפה האמריקאיים ימשיכו לאכוף את חוקי האיסור על קנאביס בשטחים האלו, אם ההנהגה האינדיאנית תבקש מהם.

ארהב תאפשר לאינדיאנים לגדל ולמכור קנאביס באדמות שלהם

“לשבטים יש זכות ריבונית לקבוע את החוק בשמורות שלהם,” אמר על פי הדיווח טימותי פורדון, יו”ר הועדה של התובע הכללי לענייני אמריקאים ילידים.

המדיניות החדשה כבר שנויה במחלוקת אצל מתנגדי לגליזציה, בעיקר במדינות שבהן יש אוכלוסיה גדולה של אינדיאנים. קווין סאבט, פעיל נגד לגליזציה ויועץ לענייני סמים לשעבר של הנשיא אובמה, קרא למדיניות החדשה “התפתחות מדאיגה ביותר”.

“זה שוב שולח את המסר שלא באמת אכפת לנו מחוקי הסמים הפדראליים,” הוא אמר. “אמריקאים-ילידים והמשפחות שלהם סובלים מהתמכרות בשיעור לא פרופורציונאלי בהשוואה לשאר האוכלוסיה. הדבר האחרון שהם צריכים זה עוד תעשיה מסחרית שמסמנת אותם כקהל יעד.”

ראו עוד:
רשמית: הממשל הפדרלי אישר את חוקי הלגליזציה בוושינגטון וקולרדו
מועדוני הקנאביס של ברצלונה: ככה זה עובד
ארה”ב: הקונגרס ידון בהקלה על חוקי המריחואנה

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי