ארדן מבטיח: “איאבק נגד לגליזציה”

בתשובה לשאלה הצפויה ‘אם כבר אי הפללה אז למה לא לגליזציה’, השיב השר לבטחון פנים כי מבחינתו אין סיכוי שזה יקרה. “לפי היגיון זה צריך למסד גם זנות והימורים,” אמר. “זה צריך להישאר דבר שבקצה שלו הוא פלילי.”

בהפגנת הקנאביס הגדולה שנערכה במוצ”ש 4.2 בתל אביב קראו הנואמים לשר הבט”פ גלעד ארדן שלא להסתפק באי הפללה ולעשות את הצעד המתבקש אל עבר הסדרת השוק בחוק ומיסוי במקום קנסות.

הערב (ד’) בראיון ברדיו 103FM לגלעד שלמור הבהיר ארדן חד משמעית כי הוא מתנגד בכל תוקף ללגליזציה וכי לא יאפשר להסדיר את השוק בחוק:

“שימוש קבוע ומתמשך בקנאביס גורם נזקים קשים ובלתי הפיכים,” אמר ארדן והסביר את ההגיון שהוביל אותו לתמוך באי הפללה: “עכשיו השאלה איזו מדיניות תביא להפחתה בשימוש. אי אפשר להגיע לכל ביתו של אדם פנימה והמשטרה ניסתה לעשות זאת בעבר. גם השימוש לא ירד אלא עלה וגם רבים מהאוכלוסיה – בעיקר באוכלוסיות חלשות – נפגעו בעתידם עם תיק פלילי.”

כשנשאל את השאלה המתבקשת: ‘אם כבר אי הפללה וקנסות, אז למה לא להסדיר את השוק בחוק ולהרוויח ממיסים’, הביע ארדן התנגדות חד-משמעית.

“מבחינתי [אי הפללה] זו התחנה הסופית,” אמר. “אני מתנגד נחרצות ללגליזציה וגם איאבק נגד כל הצעה כזו. אני מאמין ומשוכנע ששימוש קבוע בסמים הוא דבר מזיק, אז זאת הנורמה שאנחנו צריכים לפעול לאורה.”

“אני מכיר את ההגיון זה [של לגליזציה] ולפיו צריך גם למסד את הזנות ולהפיק רווחים ממיסים ולהסדיר את הפעולה של סוחרי הנשים במדינת ישראל כדי שלא יהיו עבריינים שיעסקו בסחר בנשים, ואותו דבר בהימורים,” הסביר. “זה צריך להישאר דבר שבקצה שלו הוא פלילי, אבל בין לבין צריך שאנשים נורמטיביים לא יפגעו ממנו.”

כשנשאל ‘מהיכן ישיגו אותם מאות אלפי צרכני קנאביס את המוצר, השיב ארדן: “מבחינתי שלא ישיגו. אני לא אחראי למצוא לאנשים פתרונות איך לעשות עבירות. מבחינתי אם יווצר מצב שיהיה ביקוש אדיר שלא יהיה איך להיענות לו ובגלל זה יפסיקו להשתמש בו אז טוב. את הקנסות נשקיע בטיפול בבני נוער.”

כשנשאל האם מיסוי שוק הקנאביס לא יניב תקציבים גדולים יותר מקנסות השיב כי “זה בודאות יעודד שימוש, זה הרי ברור לכל אדם עם הגיון שאם יהיו חנויות… אני לא רוצה להנות מפירות של משהו שמזיק לאנשים. לא רוצה שהמדינה תפיק מזה רווחים.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר