ארדן יכריז על החלטה בעניין הפללת צרכני הקנאביס

שעות ספורות לאחר ההכרזה על הפגנת-ענק המתוכננת בכיכר רבין, הודיע השר גלעד ארדן שיערוך מחר מסיבת עיתונאים מיוחדת בעניין הדיון על אי-הפללת צרכני הקנאביס.

חשיפת ‘הצינור’: השר לביטחון פנים גלעד ארדן יקיים מחר (ה’) כינוס עיתונאים במהלכו יציג את החלטתו באשר לסוגית מדיניות האכיפה כלפי משתמשי הקנאביס, וזאת לאחר שקיבל לידיו את ממצאי הצוות שבחן את המדיניות הקיימת.

ההודעה על מסיבת העיתונאים המיוחדת באה שעות בודדות לאחר פרסום קיומה של הפגנת ענק שתיערך בכיכר רבין ב-4.2. פרטים כאן.

על פי הערכות קודמות ארדן לא יתמוך באי הפללה, אלא במודל ‘אי אכיפה’ בלבד, על פיו יונחו גורמי האכיפה והפרקליטות שלא להגיש כתבי אישום גם בפעם השנייה בה נתפסים על שימוש עצמי בקנאביס, ולא רק בפעם הראשונה כפי שזה היום.

אם יודיע ארדן על שינוי החוק הפלילי והפסקת הפללת צרכני הקנאביס תהפוך ההפגנה למסיבת ניצחון גדולה.

תמיכה של ארדן בהצעת החוק תוביל לאישורה הודאי בועדת השרים לענייני חקיקה שתערך בשבועות הקרובים. לאחר מכן תמשיך הצעת החוק לאישור המליאה בקריאה ראשונה ושנייה ולאחר אישור נוסף בועדת הבריאות ייכנס החוק לתוקפו.

התנגדות של ארדן תוביל כנראה להתנגדות גם בועדת השרים, אך ח”כ דב חנין, שהגיש את הצעת החוק יחד עם ח”כ השכל, יוכל להעלותה להצבעה במליאת הכנסת – שם יוכלו חברי הכנסת, אם יהיו מספיק קולות בעד, לאשרה גם ללא תמיכת הקואליציה והממשלה.

הצעת החוק, אותה יזמה ח”כ שרן השכל ושהוגשה בשיתוף עם 22 חברי כנסת נוספים מכל המפלגות, קובעת כי החזקת קנאביס בכמות של עד 15 גרם לשימוש עצמי – לא תהיה עוד עבירה פלילית. במקום ענישה פלילית יוטלו קנסות כספיים בלבד.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט