בכירי הרשות יזומנו לשיחת נזיפה אצל ארדן

שר הבט”פ גלעד ארדן, שנשאר לעמוד לבדו כחסם נגד אי הפללה, הופתע הבוקר לשמוע את הדיווחים מועדת הסמים על תמיכה יוצאת דופן של הרשות למלחמה בסמים במדיניות אי הפללה. בכוונתו לזמן את בכירי הרשות לשיחת נזיפה. “אין בכוונת ארדן ליישם את ההמלצות,” דווח.

הבוקר דיווחנו לראשונה על ההודעה המפתיעה של הרשות למלחמה בסמים, שהציגה בדיון בועדת הסמים של הכנסת את עמדתה הרשמית כלפי מדיניות הפללת צרכני הקנאביס בישראל.

מדען הרשות ד”ר יוסי הראל-פיש הציג למשתתפים בדיון נתונים מפורטים ממודל אי ההפללה שהטמיעה ממשלת פורטוגל לפני 15 שנים וציטט אמירות יוצאות דופן של מנכ”ל הרשות הפורטוגלי בעד הפסקת ההפללה.

על פי המלצת הרשות יוסר האיום הפלילי מעל צרכני קנאביס שיחזיקו פחות מ-25 גרם קנאביס או פחות מ-5 גרם חשיש, ואלו שייעצרו יזומנו לועדה שתנסה לעזור ולשקם אותם מבלי להיעזר באמצעים פליליים כלל.

במהרה הגיעה הכותרת לכל כלי התקשורת בישראל, אך כעת מסתבר שהשר גלעד ארדן, שמתוקף תפקידו אמון על הרשות למלחמה בסמים, כלל לא ידע על הפרסום החריג.

“אין בכוונתו ליישם ההמלצות”

בעקבות הפרסום יזמן ארדן את בכירי הרשות לשיחת נזיפה כשלטענת מקורבים לו הוא כלל לא היה מודע להמלצות שהועלו בדיון ואין בכוונותיו ליישם אותם, כך על פי הדיווח ב’הארץ’.

גם זה בטח יעניין אותך

ארדן ידוע כמי שמתנגד לכל אפשרות של לגליזציה או הקלה בנושא אכיפת החזקה ושימוש בסמים וכעת, עם הצטרפות הרשות לתמיכה באי הפללה, הוא נשאר כחסם אחרון ויחיד לתיקון החוק.

גורמים המעורים בנתונים מסרו לכתב המגזין כי ייתכן שהרשות פרסמה את המלצותיה ללא תיאום עם ארדן, מאחר והוא פעל לסגירתה ואף העביר את ההחלטה באישור ועדת השרים בשבוע שעבר. “הם עשו לו דווקא,” מסר הגורם. “כעת הוא מחזיר להם…”

ההמלצות שפרסמה הרשות צפויות להיות מוצגות לצוות שהקים ארדן לבחינת אי הפללה. התוצאות הסופיות של הצוות עתידות להתפרסם במהלך השבועות הקרובים.

יש לציין שארדן עצמו פרסם הכחשה לדיווח וטען כי לא זימן את הרשות לשיחת נזיפה. “‘הארץ’ אפילו לא פנו אליי בכלל כדי לברר איתי את הנושא, מדובר בפרסום שקרי,” אמר.

כפי שחשפנו הבוקר לראשונה יקדישו בתכנית ‘צינור לילה’ שבוע שלם למאבק למען אי הפללה ונגד השר ארדן, לצד פרויקט ‘החזית’ ובשיתוף מגזין קנאביס, ארגון ‘צדק חברתי’, חדשות 0404, כיכר השבת, גדי וילצ’רסקי ועוד.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר