מגלגל...
x

ארדן חושף: 400 קנסות קנאביס חולקו עד כה בשבועיים

שבועיים וחצי מאז נכנס לתוקף חוק הקנסות ("אי הפללה באחריות") ובכל רחבי הארץ נרשמו עד כה כ-400 דו"חות על שימוש עצמי בקנאביס. המשמעות: לפחות חצי מיליון ש"ח נגבו מצרכני קנאביס בשבועיים. נתון זה נחשף הערב (ה') על ידי השר גלעד ארדן.

בראיון הערב (ה’) לתכנית ‘לפני החדשות’ בערוץ 13 חשף השר גלעד ארדן, עדיין השר לבטחון פנים עד כינון הממשלה החדשה, פרט מידע חדש בנושא חוק הקנסות החדש.

לדברי ארדן מאז לפני כשבועיים וחצי – מכניסת החוק החדש לתוקפו ב-1.4 – נרשמו כ-400 קנסות נגד החזקת קנאביס לשימוש עצמי.

“אין יותר פתיחה של תיקים פליליים על שימוש עצמי וזה היעד שרציתי להשיג,” אמר. “מהראשון באפריל ניתנו כ-400 דו”חות בלבד, בעבר בחודש היו נפתחים מאות ועד אלפי תיקים פליליים”.

עוד הוסיף השר כי “אני מתכוון לבדוק שאכן הקנסות הולכים למקומות שהתכוונו אליהם, כלומר לא במקומות פרטיים אלא מי שצורך סמים במרחב הציבורי, כי הפוקוס צריך להיות על חינוך, טיפול והסברה ולא פתיחת תיקים פליליים”.

כזכור הקנסות ניתנים בסכומים של בין 1,000 ל-2,000 ש”ח לפחות, כך שהמשטרה הכניסה בשבועיים האחרונים כחצי מיליון ש”ח לפחות מדו”חות קנאביס.

בשולי הדברים הפריד ארדן את סוגיית חוק הקנסות מנושא מעצר הנהלת ארגון “טלגראס” וטען כי אין קשר בין הדברים. “טלגראס זה ארגון פשיעה, שמכר סמים קשים וגם לילדים וזה לא קשור לנושא,” אמר.

גם זה בטח יעניין אותך

ראו עוד:
חוק הקנסות החדש – כל הפרטים
המשטרה החלה לחלק קנסות קנאביס

בימים אלו דן ראש הממשלה בנימין נתניהו בשאלת הרכבת הממשלה הבאה, כשבין השאר עומדת פתוחה השאלה מי יחליף את ארדן בתפקיד השר לבט”פ.

בין השמות שעלו כמועמדים לתפקיד השר לבטחון פנים – השרה מירי רגב שהביעה בעבר תמיכה בהקלה על חוקי הקנאביס וח”כ בצלאל סמוטריץ’ המתנגד בתוקף לכל הקלה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר