ארדן והאוצר רבים בטוויטר מי קידם ראשון את התכנית ליצוא קנאביס

מי קידם ראשון את התכנית לייצוא קנאביס רפואי מישראל? בויכוח ציוצים בטוויטר טוען ארדן שהדבר קרה בזכותו ואף קובע כי משרד האוצר הוא הגורם לעיכובים. באוצר טוענים את ההפך בדיוק.

התכנית לייצוא קנאביס רפואי טרם אושרה באופן סופי, מה שלא מונע משרים בממשלת ישראל לריב על הקרדיט לקידום המהלך.

אמש (ד’) בשעת לילה מאוחרת פירסם השר גלעד ארדן (הליכוד) ציוץ בחשבון הטוויטר שלו בו נטל לעצמו את הקרדיט על קידום הנושא.

ארדן אף טען בציוץ כי תמך בייצוא עוד מהרגע הראשון – למרות שבתחילת הדרך ולאורכה הוא ומשרדו התנגדו בתוקף למהלך.

אך שר הבט”פ לא רק נטל לעצמו קרדיט שלא מגיע לו, אלא גם “עקץ” על הדרך את משרד האוצר כשטען שהעיכוב בייצוא נגרם דווקא בגללם.

“מהרגע הראשון תמכתי בייצוא הקנאביס הרפואי והנגשתו לכל מי שנזקק לו וצר לי שמשרד האוצר עיכב שלא לצורך את הסדרת סמכויות הפיקוח על חוות הגידול. כעת אפשר לצאת לדרך,” כתב.

ארדן אמנם ידוע בציבור כשקרן כרוני המפרסם נתונים שגויים באופן די קבוע, אך גם במשרד האוצר הופתעו כנראה לראות את הדברים בבוטות כזאת, והגיבו:

“היוש גלעד,” נכתב בתשובה על ידי חשבון הטוויטר הרשמי של המשרד. “אנחנו שמחים שמשרד הבט”פ הצטרף לתמיכה בתהליך… אמנם באיחור אבל עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא.”

תגובות הגולשים לא איחרו לבוא, גם כנגד השר ארדן שמשקר שוב, וגם נגד משרד האוצר על כך שמשתמש בחשבון הטוויטר הרשמי, הנחשב לכזה המיועד להודעות רשמיות בלבד, על מנת להתנגח במריבות על קרדיטים.

מקרה דומה התרחש לפני כשנה וחצי, אז רבו ח”כ שרן השכל (הליכוד) ושרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי) על הקרדיט לקידום חוק הקנסות של ארדן (“אי הפללה באחריות”) – חוק שטרם נכנס לתוקפו ובניגוד להבטחות כלל לא מבטל את ההפללה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר