ארדן הודיע על הקמת רשות חדשה למלחמה בסמים

הכירו את ‘הרשות למניעת אלימות ולמאבק בסמים ובשימוש לרעה באלכוהול’ – גוף חדש שהקמתו אושרה הבוקר (א’) בממשלה ושיחליף את ‘הרשות למלחמה בסמים’ שתיסגר.

כפי שפרסמנו לראשונה הממשלה אישרה הבוקר (א’) את הצעתו של השר לבטחון פנים גלעד ארדן לסגור את הרשות למלחמה בסמים במתכונתה הנוכחית ולאחדה עם שני גופים אחרים במשרד לבטחון פנים: מציל”ה ו’עיר ללא אלימות’.

מיד עם סיום הדיון ואישור הממשלה פירסם השר ארדן הודעה לתקשורת בה הכריז לראשונה על הקמת גוף חדש שיכלול בתוכו גם את נושא המלחמה בשימוש בסמים.

הגוף החדש ייקרא באופן זמני ‘הרשות למניעת אלימות ולמאבק בסמים ובשימוש לרעה באלכוהול‘ ולאחר מכן צפוי להינתן לו שם חדש.

על פי ההודעה המשרד לביטחון הפנים גיבש הצעת חוק לפיה תקום רשות לאומית אחת שתאגד תחתיה את כל הגופים שפועלים למאבק באלימות, סמים ואלכוהול תחת קורת גג אחת.

גם זה בטח יעניין אותך

הרשות תוכל לקבוע וליישם מדיניות לאומית אפקטיבית בכלל הנושאים הללו ולטפל בהם באופן מקצועי ויעיל, כך שעיקר תקציב הרשות יופנה לפרויקטים משודרגים עם הרשויות המקומיות ומשרדי הממשלה למאבק באלימות.

“הממשלה אישרה היום (יום א, 4.12) את הרפורמה שגיבש השר גלעד ארדן, לפיה תוקם רשות לאומית אחת שתאגד תחתיה את כל הגופים הפועלים למניעת אלימות ולמאבק בסמים ובאלכוהול,” נמסר מלשכת ארדן. “הקמת הרשות, תאפשר לראשונה לרכז את כל הגופים שאמונים על מאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול, תחת רשות לאומית אחת שתפעל במסגרת המשרד לביטחון הפנים.”

“הקמת הרשות החדשה תחזק את היכולת שלנו להיאבק באלימות ולמנוע התנהגות אנטי חברתית,” מסר ארדן עצמו. “בשנים האחרונות אנו עדים לתופעות קשות של אלימות בחברה הישראלית וכן, שימוש מוגבר בסמים ובאלכוהול בקרב צעירים. לפני שמגיעים לאכיפה וענישה חשוב להתמקד במניעה. אני מאמין שהרשות החדשה תוכל להציל בני נוער רבים מעבריינות ותביא לשיפור משמעותי בתחושת הביטחון האישי של הציבור”.*

הגופים שיכללו ברשות החדשה: (1) רשות הלאומית למלחמה בסמים ובשימוש לרעה באלכוהול שהוקמה כתאגיד סטטוטורי, (2) תוכנית “עיר ללא אלימות” שפועלת במשרד לביטחון הפנים ו(3) מצילה – אגף חברה ומניעת פשיעה שפעל במשרד לביטחון הפנים מאז שנת 1999 ולפני לכן כמועצה ציבורית לצמצום העבריינות בישראל. האגף מפעיל תכניות מקצועיות למניעת אלימות במרבית הרשויות המקומיות בישראל ובכפרי נוער.

על פי תוכניתו של השר ארדן, האיחוד של הרשות החדשה יחסוך מיליוני שקלים ויביא לביטול כפילויות של כוח אדם.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר