ארדואן: פלסטיק מזיק לסביבה – נחזור לגדל קנאביס המפ

על מנת לצמצם את השימוש בשקיות פלסטיק החליט נשיא טורקיה ארדואן כי משרד החקלאות יקדם פרויקט לגידול קנאביס תעשייתי (המפ) במדינה לאחר שנים בהן היה הדבר אסור, כפי שאסור בישראל.

נשיא טורקיה רג’פ טאיפ ארדואן הודיע בנאום לקונגרס כי טורקיה תחזור לגדל קנאביס למטרות תעשייתיות, זאת על מנת להחליף את השימוש בפלסטיק שאינו מתכלה ומזיק לסביבה.

טאיפ ארדואן
רג’פ טאיפ ארדואן, נשיא טורקיה

ואכן, עד רישום הפטנט על פלסטיק וניילון לפני כמאה שנים היה הקנאביס התעשייתי (המפ, Hemp) חומר הגלם העיקרי לייצור שקים, חבלים, טקסטיל ועוד בכל רחבי העולם.

לדברי ארדואן הממשלה תחל בקרוב בניסוי לגידול קנאביס שינוהל באחריות משרד החקלאות ויוביל בסופו של תהליך לייצור מסחרי של המוצר במדינה.

הסיבה להחלטה זו של ארדואן מגיעה לדבריו במסגרת המאבק נגד שימוש בשקיות פלסטיק ובמטרה להשתמש בשקיות המפ למען איכות הסביבה.

“שקיות פלסטיק לא מתכלות במשך 500, 750 או 1,000 שנים,” אמר ארדואן. “השמדנו את הקנאביס, האויבים שלנו אשר נידמו כחברים שלנו ניצלו זאת וכעת אנו מייבאים את הקנאביס מבחוץ”.

עוד נזכר ארדואן בימים בהם המפ היה חוקי בטורקיה: “אני זוכר את אמי היקרה אורגת שקיות-רשת מהמפ והיינו הולכים לעשות קניות עם הרשת הזאת,” אמר. “נהגו לייצר תחתונים ואפודות מהמפ”.

“היום על מנת לייצר מוצרי המפ אנחנו מייבאים אותו מבחוץ,” סיכם. “אבל מעתה משרד החקלאות יפעל על מנת לנקוט בצעדים הנדרשים לכך שנתחיל לייצר זאת שוב בעצמנו”.

גם בישראל החל בשנה שעברה פיילוט של משרד החקלאות במטרה לבדוק היתכנות לגידול וייצור קנאביס המפ בישראל. 3 שדות ניסיוניים נשתלו ברחבי הארץ, אך מקורות מוסרים למגזין כי הפרויקט ככל הנראה נכשל לאחר שגיאות בהליך הגידול.

בחודש שעבר במהלך היסטורי אישר נשיא ארה”ב דונלד טראמפ את ‘חוק המשק’ שביטל את האיסור החוקי בן מאה השנים על גידול המפ.

קראו עוד:
קנאביס המפ – לא מה שחשבתם

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר