מגלגל...

ארגוני הבריאות הגדולים בבריטניה קוראים לאי הפללה

חיזוק משמעותי לתומכי הפסקת הפללת צרכני הקנאביס: שני ארגוני הבריאות הגדולים ביותר בבריטניה יצאו בקריאה חסרת תקדים לשינוי במדיניות ההפללה. “אלו שנפגעו מנזקי הסמים זקוקים לטיפול ועזרה רפואית – הם אינם עבריינים,” הם מסבירים ובדו”ח מיוחד מציגים נתונים על הסם המסוכן מכולם: אלכוהול.

“החברה הממלכתית לבריאות הציבור” (RSPH) ו”הפקולטה לבריאות הציבור” (FPH) – שני ארגוני הבריאות הגדולים ביותר בבריטניה – יצאו אמש (ה’) בקריאה חסרת תקדים נגד מדיניות הפללת צרכני הסמים ובעד גישת “אי הפללה”.

שירלי קרמר - מנהלת בכירה בהחברה הממלכתית לבריאות הציבור
שירלי קרמר – מנהלת בכירה בחברה הממלכתית לבריאות הציבור

בדו”ח חדש שהפיקו שני הארגונים ונקרא “Taking a New Line on Drugs” (“נוקטים בגישה חדשה לסמים”) נמצא כי המלחמה בסמים ומדיניות הפללת הצרכנים נכשלו במשימתן לטפל בבעיית הסמים המתרחבת.

“המסקנה היא שהגיע הזמן לאמץ גישה חדשה,” מסבירה שירלי קרמר (Shirley Cramer), מנהלת בכירה בחברה הממלכתית לבריאות הציבור. “פנינו לכל השותפים בארגון ולציבור הרחב במטרה לגבש קונצנזוס רפואי וציבורי לגבי נושא חשוב כל כך.”

הגישה החדשה: אי הפללה, טיפול וחינוך

לטענתם של בכירי הארגונים בעית הסמים והנזק שהם גורמים לחברה אמורים להיות עניין בריאותי באחריות משרד הבריאות, וללא כל קשר לתחום הפלילי ולאחריותם של המשטרה ובתי הסוהר.

במסגרת מסקנות המחקר קובעים הארגונים כי הגישה החדשה אותה יש לנקוט היא אי הפללה גורפת של כלל סוגי הסמים, שתעביר את הבעיה כולה לידיים של גופי הרפואה, ותוציא את הטיפול הפלילי מהמשוואה.

אישה מחזיקה שלט "תנו לנו עבודות, לא כלא"
הגישה החדשה: טיפול ועזרה במקום ענישה פלילית

בנוסף לטיפול הרפואי בצרכני הסמים מעלים ממצאי הדו”ח כי שלב חשוב בהתמודדות ומניעת נזקי סמים הוא חינוך של השכבות הצעירות. “אחד ההדברים החשובים ביותר שעלו בנוגע לבריאות הציבור, הוא עד כמה חשוב החינוך, ועד כמה הוא חסר,” מסכמת קרמר.

בחלקו הרביעי סוקר הדו”ח את הגישה הנהוגה כלפי צרכני סמים בפורטוגל, הולנד, קנדה ושוויץ, שאימצו ארבעתן מדיניות של אי הפללה, ומציג את ההישגים המרשימים של גישה חיובית זו.

http://www.xn--4dbcyzi5a.com/wp-content/Documents/RSPH.pdf

לסיכום קוראים שני הארגונים באופן ברור וחסר תקדים בהיקפו לשינוי מיידי של הגישה שנוקט הממשל כנגד צרכני הסמים, וליישום מהיר של מסקנות הדו”ח.

56% מהציבור בעד טיפול במקום מאסר

כחלק מהדו”ח נערך סקר מקיף בקרב 2,000 אזרחי בריטניה מעל גיל 18, שנועד לבדוק את הגישה הציבורית כלפי הנושא. מתוצאות הסקר עולה כי 56% מהבריטים תומכים במעבר לגישה של טיפול רפואי במקום מאסר ואישום בפלילים.

“אלו שנפגעו מנזקי הסמים זקוקים לטיפול ועזרה רפואית, והם אינם עבריינים שדורשים ענישה,” מוסיפה קרמר, “יש לטפל באנשים כאלו בדיוק כפי שמטפלים באנשים עם בעיות בריאותיות הקשורות לאלכוהול והשמנה.”

כחלק מניתוח הנתונים יצרו מחברי הדו”ח את רשימת הסמים המסוכנים ביותר, הכוללת בתוכה את כל הסמים – החוקיים והלא חוקיים – ומדרגת אותם לפי רמת הסכנה שלהם למשתמש ולחברה.

בראש הטבלה, באופן לא מפתיע, נמצא האלכוהול שהצליח לעבור בדירוג רמת הסכנה שלו (72) אפילו את ההרואין (55) והקוקאין (54) בפער משמעותי. הקנאביס כמובן בתחתית הטבלה.

10 הסמים המסוכנים ביותר - אלכוהול מוביל את הרשימה בפער משמעותי
10 הסמים המסוכנים ביותר – אלכוהול מוביל את הרשימה בפער משמעותי

למרות גישתם הרכה כלפי צרכני הסמים אותם הם מחשיבים לקורבנות, כלל בכירי הארגונים הודיעו כי תומכים במדיניות האיסור וההפללה של יצרני הסמים והסוחרים המפיצים אותם, שלדבריהם צריכים לעמוד למשפט ולקבל עונש על פעילותם הלא חוקית.

יש לציין שבעת האחרונה שוטרים בכל רחבי בריטניה מודיעים באופן עצמאי לאזרחים כי לא יטרידו אותם עוד על החזקה וגידול של קנאביס, זאת מאחר ואין בידיהם מספיק כח אדם והם רואים בכך בזבוז זמן ומשאבים.

ראו עוד:
המהפכה השקטה: כל המדינות שכבר אישרו אי הפללה
1,000 מנהיגים וסלבריטאים לאו”ם: “די למלחמה בסמים”
מומחי בריאות בכירים קוראים להפסיק את רדיפת צרכני הסמים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר