ארגון יוצאי הצבא האמריקני: “להקל על חוקי המריחואנה”

‘הלגיון האמריקני’, ארגון יוצאי צבא שמרני המונה מעל 2.4 מיליון חברים ונחשב לבעל השפעה על הממשל, פרסם קריאה לשינוי הסטטוס החוקי של הקנאביס ודורש להכיר בו כתרופה. “קנאביס צריך להיות מוגדר כבעל תועלת רפואית,” כתבו במכתב רשמי לממשל.

‘הלגיון האמריקני’ (‘The American Legion‘), ארגון יוצאי הצבא הגדול ביותר בארה”ב המונה כ-2.4 מיליון חברים ונחשב לארגון חזק ומשפיע ביותר, פרסם בשבוע שעבר (ה’) קריאה לממשל להסיר את האיסור הפדרלי על הצמח ולכל הפחות להורידו מהדרגה הראשונה בחוק הסמים, דבר שיאפשר מחקר וטיפול רפואי.

בהצהרה שפורסמה בתום הכנס השנתי ה-98 של הארגון, שנערך בעיר סינסינטי שבאוהיו, קראו בכירי הארגון למחוקקים “לאמץ לגליזציה שתסיר את המריחואנה מדרגה 1 ותהפוך אותה לכל הפחות לחומר בעל תועלת רפואית.”

אך מלבד הדרישה לשינוי חקיקה דורש הלגיון גם התחלת מחקר מוסדר ורשמי על קנאביס כטיפול לפוסט טראומה וכן הקמה ותפעול של מערכת פרטית לחלוקת קנאביס רפואי שתאפשר נגישות לצמח עבור החולים, בדגש על יוצאי צבא הסובלים מתסמונת פוסט טראומתית (PTSD).

“הצהרה זו מהווה פריצת דרך משמעותית עבור ארגון יוצאי צבא כה שמרני,” אמרה ד”ר סו סיסלי (Sue Sisley), פסיכיאטרית וחוקרת קנאביס שעובדת עם הלגיון.

לפני מספר חודשים התכנסו יוצאי צבא בבירת ארה”ב וושינגטון והשליכו תרופות על גדר הבית הלבן במחאה על מניעת הקנאביס מהם. בקולורדו מנגד מקבלים יוצא הצבא הותיקים אספקת קנאביס בחינם.

ראו עוד:
“אנשים מייצרים סמים – הטבע מייצר רפואה”
דאע”ש נגד לגליזציה של מריחואנה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר