ארגון הבריאות האמריקני: “2 מיליון דולר עבור מחקר על נזקי הלגליזציה”

ארגון הבריאות הלאומי של ארה”ב הודיע על פתיחת מכרז למחקר בנוגע לנזקים הנובעים מחוקי הלגליזציה החדשים בוושינגטון וקולורדו. תקציב של 2 מיליון דולר יופנה לטובת הפרוייקט

מתנגדי הלגליזציה לא מוותרים – יותר משלושה חודשים עברו מאז נכנסו לתוקפם חוקי הלגליזציה החדשים במדינות וושינגטון וקולורדו וקולותיהם של המתנגדים לא דועכים. אחרי ההודעה של הוועדה הבינלאומית לפיקוח על סמים באו”ם, שטענה כי ההקלה בחוקי האיסור על מריחואנה במדינות וושינגטון וקולורדו נוגדת את ההסכמים הבינלאומיים עליהם חתומה ארה”ב, מצטרפים כעת ארגונים נוספים למאבק בחוקים החדשים.

מריחואנה בארה"ב

ארגון הבריאות הלאומי של ארה”ב (NIH), בשיתוף עם הרשות למלחמה בסמים (NIDA), הודיעו על פתיחת מכרז המציע תקציב של 2 מיליון דולר עבור מחקר שיתמקד בנזקים שעלולים להיגרם בעקבות חוקי הלגליזציה החדשים שעברו בתחילת השנה בוושינגטון וקולורדו.

“בחודש נובמבר 2012, עברה במשאל עם הצעת החוק החדשה ללגליזציה של מריחואנה לשימוש עצמי בוושינגטון וקולורדו,” נכתב בהודעה על המכרז. “אנו יודעים מעט מאוד על אופן ההשפעה של שינוי משמעותי כזה במדיניות וכיצד הוא ישפיע על רמת התחלואה, מניעה וטיפול במשתמשים, שימוש לקוי ונזקים בריאותיים כאלו ואחרים שעלולים לצוץ כגון איידס וסכנות התנהגותיות אחרות כמו נהיגה תחת השפעה.”

אם ניתן להעריך את כוונתו האמיתית של המכרז על פי “נושאי המחקר המומלצים” כפי שמוצגים בהודעה, אזי הרשות האמריקנית למלחמה בסמים – שמתייחסת לכל שימוש במריחואנה כ”שימוש לקוי” – מעוניינת בעצם אך ורק במחקר על הנזקים שבחוק הלגליזציה החדשים:

“הרשות למלחמה בסמים (NIDA) מציעה תקציב למחקר על ההשפעות החברתיות, ההתנהגותיות והבריאותיות של חוקי הלגליזציה החדשים – תמיכה כלכלית זו תינתן בעבור פרוייקטים אשר יערכו מחקרים בנוגע להשפעות אלו. נושאי המחקר אינם מוגבלים אך מומלץ להתמקד בנזקים הבריאותיים (התפשטות מחלות, פגיעה בשכרון ובכושר הלמידה, תסמינים פסיכיאטריים וכו’), סכנות התנהגותיות (נהיגה תחת השפעה, מחלות מין והתפשטות נגיף HIV איידס), תפקוד בלימודים, עבריינות ופשיעה ונזקים ציבוריים אחרים.”

המכרז יהיה פתוח לקבלת הצעות החל מה-30 באפריל ועד ל-31 במאי.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר