אפל נכנסת לשוק הקנאביס?

רשת CNN מדווחת: ‘אפל רשמה פטנט על וופורייזר’ ואף מעלה השערה כי ענקית הטכנולוגיה בדרך לשוק הקנאביס. אתר השמועות MacRumors מפריך את הפרטים וטוען שמדובר בפטנט למוליך המשמש לבניית צ’יפים למחשבים.

האם ענקית הטכנולוגיה ‘אפל‘ (Apple) נכנסת לשוק הקנאביס או לכל הפחות לשוק מכשירי האידוי (וייפים / וופורייזרים)? רשתות תקשורת גדולות בעולם, כולל CNN, מדווחות על חשיפת פטנט חדש שרשמה השנה החברה על רכיב שאמור לשמש כחלק ממכשיר לאידוי צמחים.

אפל וופורייזר אידוי
שרטוט הרכיב שנרשם כפטנט על ידי ‘אפל’

על פי הדיווח “קטלוג המוצרים של אפל עשוי להתרחב מעבר לבתים אוטומטיים ומכוניות, לאחר שפטנט שנרשם בשנה שעברה ופורסם ב-26 בינואר חושף רעיון לוופורייזר”.

יתרה מכך CNN מעלה השערה כי ייתכן וענקית הטכנולוגיה לא מתכננת לייצר רק וייפים לטבק, אלא עשויה להיכנס לתחום הקנאביס. “אם לאפל תכניות לייצר וייפים, זה כנראה אומר שהתאגידים הגדולים נכנסים לעסקי הקנאביס,” דווח.

במסמך הפטנט עצמו, שנרשם על שמו של עובד ‘אפל’ טטסוה אישיקווה (Tetsuya Ishikawa), נכתב רק “רכיב המיועד לאידוי או זיכוך של אדים” ובו משורטטת פלטה קטנה הנמצאת בתוך חלל המחמם רכיב לצורת אדים:

תיאור זה בהחלט עשוי להישמע כמו פנים וופורייזר, ייתכן אפילו דומה למשאף הקנאביס הישראלי המפורסם שאת זכויותיו רכשה לאחרונה חברת ‘טבע’ בשיתוף עם תאגיד הסיגריות ‘פיליפ מוריס’, שנחשף לאחרונה לאחר שנציגיו נפגשו עם השר ליצמן לאחר העברת מעטפות מזומנים.

גם זה בטח יעניין אותך

אך למרות שגם CNN וגם אתרים גדולים אחרים בעולם קבעו ללא ספק כי מדובר בוופורייזר, באתר הפרכת השמועות MacRumors טוענים כי מדובר במהומה רבה על לא דבר: “הפטנט הוא של מוליך בו משתמשת ‘אפל’ כחלק מייצור המכשירים בשלב ,” מוסבר שם.

לפי הדיווח ב-CNN חברת ‘אפל’ סירבה להגיב לידיעה.

וופורייזרים תופסים בשנים האחרונות תאוצה בשימוש בקרב מעשני טבק וקנאביס שמנסים להיגמל מעישון ולעבור לאידוי הנחשב לבריא יותר. יחד עם זאת טרם נמצא וופורייזר שמצליח לדמות את השפעת העישון וטרם הוכחה יעילותו במחקרים.

אם אפל היתה באמת מייצרת וופורייזר, אולי ככה הוא היה נראה (תמונת המחשה בלבד – דגם להדמיה):

וופורייזר אפל
תמונת אילוסטרציה: “איר-וייפ”, דגם המחשה בלבד להדמיה של וופורייזר של ‘אפל’

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר