אסף הראל: כראש עיר אתיר קנאביס חוקי בת”א

המועמד לראשות ת”א מצהיר כי במידה וייבחר הוא יורה למחלקה המשפטית בעירייה להתיר שימוש חוקי בקנאביס בעיר, למשל במודל ברצלונה או אמסטרדם. למרות שהחוק הישראלי חל על כל ערי ישראל הראל “מאמין שיש פתרון משפטי לזה” לדבריו.

אסף הראל, יזם ומנחה טלוויזיה מוכר, הודיע בחודש שעבר על התמודדות לראשות עיריית תל אביב בבחירות המוניציפליות שיערכו בנובמבר השנה (2018).

אסף הראל
“זה יהיה אחד האתגרים הראשונים של המחלקה המשפטית הענקית של העירייה” – אסף הראל על לגליזציה של קנאביס בתל אביב

הראל, שיתמודד מול ראש העיר הנוכחי רון חולדאי הצפוי על פי הסקרים להמשיך בתפקידו, מבטיח באתר שפתח עבור הקמפיין כי יפעל לשיפור שלל נושאים חברתיים ומוניציפליים.

הבוקר (א’) בסרטון חדש שהעלה לרשת הוא מפרט כי לדעתו תל אביב צריכה להוביל מהלכים אזרחיים משמעותיים, גם אם הם אסורים על פי החוק הישראלי.

לצד חתונות אזרחיות, מימון קרנות קולנוע, מערכת חינוך חילונית ועוד, מציע המועמד הצעיר גם לגליזציה של קנאביס בשטח העיר.

“תל אביב יכולה לקחת אחריות על כל הנושאים האלה ולהוביל מהפיכה אזרחית שתסחוף אחריה את כל המדינה,” הוא קובע ומזכיר לתומכים כי “עד יום רביעי (20.9) אפשר להחליף כתובת במשרד הפנים כדי להצביע בבחירות הקרובות”.

“לגליזציה לא תבוא מהממשלה,” הוא מסביר ומציע ש”תל אביב תגיד פה ופה מותר לעשן, ואם אתם מקבלים קנס תביאו והעירייה תשלם”.

בשיחה עם מגזין קנאביס הבוקר מציין הראל כי הוא מודע לכך שלא מתאפשר לערים בישראל לנקוט בצעדים המנוגדים לחוקי המדינה, אך טוען כי “אם מצליחים להכשיר מאחזים על קרקע פרטית של מישהו אחר אז אני מאמין שיש פתרונות משפטיים גם לזה”.

“זה יהיה אחד האתגרים הראשונים של המחלקה המשפטית הענקית של העירייה,” הוא מוסיף ומציין כי יפעל להתרת השימוש החוקי בקנאביס, למשל במודל המועדונים של ברצלונה או הקופישופס של אמסטרדם, “בהתאם להמלצות אנשי המקצוע של העירייה”.

כזכור לקוראי המגזין הראל כבר התייחס בעבר לנושא הקנאביס בתמיכה חד-משמעית, למשל כשתקף את כתב חדשות 10 נדב איל על מונולוג נגד לגליזציה (כאן) ושוב כעבור חצי שנה במערכון שצחק על טענת הרשות למלחמה בסמים כי אפשר לכאורה למות מקנאביס (כאן).

דבריו של הראל מהבוקר:

חדשות