טוען...

אסאמיקו: פיית ההמפ היפנית עושה הסברה

שימוש בדמויות מעולם הילדים בכדי לגרום לדברים מפחידים להיראות קצת יותר ידידותיים הם לא דבר חדש. אסאמיקו, פיית ה’המפ’ היפנית המככבת בטוויטר, באה לספר לאומה היפנית על הצדדים הטובים של הצמח. הנסיכה אלזה – מאחורייך.

מאת: דפנה גלפז

למרות התחושה שהעולם מתקדם בצעדים גדולים לעבר עתיד ירוק יותר, ישנן עדיין מדינות שאוחזות במדיניות קנאביס קשוחה ביותר כמו סין, דובאי, אינדונזיה וגם יפן. האחרונה, בה חיים 127 מיליון תושבים, מאפשרת היום רק ל-33 חקלאים לגדל המפ (קנבוס) – הגירסא התעשייתית והלא-ממסטלת של מריחואנה – שהיא עצמה מוגדרת הרחק מחוץ לחוק.

אזרח יפני שייתפס עם כמות קטנה של מריחואנה עשוי להישפט לעונש של עד חמש שנים במחנה עבודה. תיירים שיתפסו מעשנים יגורשו מהמדינה בבושת פנים וייתכן שלא יוכלו לשוב אליה לעולם. גם קנאביס רפואי אינו חוקי ביפן ואפילו מחקר בנושא כמעט ואין.

אסאמיקו עושה הסברה

הקשיחות היפנית האופיינית עשויה להיסדק בקרוב, עם התפתחות בתחום שמגיעה כעת ממקום לא צפוי. חוות ההמפ הגדולה במדינה, “Hachijuhachiya” הממוקמת באיזור שיצו ומייצרת כ-500 ק”ג המפ לצרכים מסחריים מדי שנה, פתחה בחודש שעבר חשבון טוויטר עבור אסאמיקו – “פיית ההמפ הקדושה”. לפי המתואר בחשבון, אסאמיקו נולדה ב 2 במאי 2013, היום בו הוסר האיסור על טיפוח קנבוס בעיר שיצו לאחר מלחמת העולם השנייה.

הציוצים בחשבון מאוירים ברישול מכוון, ונוגעים למערכת היחסים הארוכה שיש לעם היפני עם ההמפ והיתרונות שיש לצמח. בציוץ הזה למשל, אסאמיקו מספרת שכבר בימי קדם היפנים היו משתמשים בהמפ כדי להכין חבלים, תיקים וקימונואים :

כאן מסבירה אסאמיקו, שסיבי קנבוס נחשבים בדת השינטו למיועדים למנהגי היטהרות :

הקמפיין החינוכי אותו מובילה פיית ההמפ בעלת השיער הורוד עשוי לעודד את היפנים להיות מודעים יותר ליתרונות הצמח, ולזנוח את הנוקשות המיושנת כלפי התחום הירוק. זאת ועוד, ייתכן כי ההשראה לדמות של אסאמיקו היא בכלל אקי אבה, אשתו של ראש ממשלת יפן, שכבר דיברה בגלוי על רצונה האישי להחזיר עטרה ליושנה בתחום ההמפ ואף לגדל בעצמה.

זו אינה הפעם הראשונה בה עושים ביפן שימוש בקומיקס כנגד המדיניות הקשוחה כלפי הצמח ובמקרים רבים נוספים אקטיביזם בנושא הקנאביס בא לידי ביטוי ביצירות אומנות.

במידה וחשקה נפשכם, גם אתם מוזמנים לעקוב אחרי אסאמיקו בטוויטר.

ראו עוד:
סין מעלה הילוך במלחמה בסמים

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר