“אני לא רוצה למות”: מה עושה מטופל כשרישיון הקנאביס שלו נגנב?

חולה קרוהן שאיבד את רישיון הקנאביס הרפואי שלו ולא מקבל את האספקה עקב כך, טוען כי אינו מצליח לאכול. “אני לא רוצה למות,” הסביר למוקדנית משרד הבריאות שציינה בפניו כי חידוש רישיון לאחר אובדנו יכול להימשך עד 60 ימי עבודה.

כשארנקו של מיכאל לויצקי נגנב, הוא ידע שיידרש מאמץ כדי להנפיק כרטיסי אשראי חדשים, לחדש רישיון נהיגה או לעדכן כרטיס קופת חולים, אך הוא שכח לגמרי שהוא גם צריך להתמודד מול היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות.

ההיחידה, היק”ר, היא גוף איטי וגמלוני כבר שנים, שנהליו מקשים על מטופלים בקנאביס כמעט בכל פרמטר שניתן למדוד. איסור נהיגה, איסור שימוש בתרופה מחוץ לבית ושלל התניות.

קושי זה בא לידי ביטוי גם בעניין חידוש רישיון קנאביס רפואי שנאבד, מאחר ומשרד הבריאות דורש כי אספקת קנאביס רפואי תינתן רק למי שמחזיק ברישיון המקורי בלבד.

“למרות שלל סממנים מזהים, כאשר הגיעו השליחים הם אמרו שבגלל שאין את הדף המקורי אין אפשרות למסור לי את התרופה,” הוא אומר בשיחה עם המגזין. “אמרו שעליי להמתין בין שבועיים עד 60 ימי עסקים להדפסת רישיון חדש.”

לאחר שהבין שלא יקבל את הקנאביס ללא הרישיון המקורי שנגנב, פנה מיכאל ליק”ר כדי להבין מה עליו לעשות בכדי לחדש את רישיונו ולקבל את האספקה במהרה.

על פי הנוהל הובהר לו כי עליו לגשת לתחנת המשטרה ולהגיש תלונה. את התלונה עליו להגיש לאחר מכן בפקס ליק”ר.

“אני חולה קרוהן ואינני מסוגל לאכול כבר כמה ימים,” הוא מתאר את הסבל שעובר עליו עקב מחלת הקרוהן – מחלת מעיים חמורה שקנאביס נחשב לאחד הפתרונות היעילים ביותר עבור הסובלים ממנה.

בשיחה עם מוקדנית היק”ר המופיעה מטה, מתאר מיכאל באוזניה עד כמה הוא סובל: “אני לא אוכל כבר שלושה ימים, אני לא רוצה למות,” הוא נשמע אומר, ומתאר את מצבו הקשה.”

מנגד המוקדנית מסבירה כי לא מכירה מי שהמתין באמת 60 ימי עבודה. “יש כאלה שהמתינו שבועיים, יש כאלה חודש ויש כאלה חודש וחצי,” השיבה.

מיכאל ניסה להסביר שמדובר במקרה דחוף במיוחד ושבלי הקנאביס אינו מצליח לאכול – מה שפוגע בבריאותו.

עד כה טרם חודש רישיונו של מיכאל. ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי הנושא נמצא בבדיקה.

להאזנה לשיחה המלאה עם המוקדנית:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר