מגלגל...

קמפיין חדש קורא לסטודנטים לבדוק את איכות הסמים שלהם

במטרה לעודד סטודנטים לבדוק את איכות הסמים שלהם בטרם השימוש ומתוך הבנה שאת השימוש בסמים לא ניתן להעלים לגמרי, החלו השבוע לחלק באוניברסיטת ניוקאסל באנגליה ערכות אישיות לבדיקת איכות סמים. “זה יכול להציל חיים,” אומרים יוזמי הקמפיין.

לפני שנתיים הפתיעה עיריית אדינבורו, בירת סקוטלנד, כשהחליטה לחלק לכל תלמידי בתי הספר בעיר “מדריך לשימוש נכון בסמים” – פנקסים ובהם מדריכים לשימוש נכון וטיפים לצריכה בטוחה ונכונה של אקסטזי, MDMA, קוקאין ועוד. בוויילס מתנהל מזה למעלה משנתיים פרוייקט ממשלתי בשם “וודינוס” המאפשר לכל תושב לשלוח את הסמים שלו לבדיקת איכות במעבדה בחינם ולקבל תוצאות ללא חשש מכל אישום.

כעת נראה שגם באוניברסיטת ניוקאסל שבאנגליה מבינים שכדי להגן על הציבור מפני שימוש מסוכן בסמים, יש להסביר לו כיצד נכון ולא נכון להשתמש בהם.

קבוצת סטודנטים הפעילים בארגון “סטודנטים למען מדיניות סמים נכונה” החלו השבוע לספק לסטודנטים באוניברסיטה ערכות לבדיקת איכות סמים מסוגים שונים, בעזרתן יוכלו לוודא שהסמים שבידיהם הם אכן אותם סמים אליהם התכוונו.

סטודנטים מחלקים ערכות לבדיקת איכות סמים
קבוצת הסטודנטים יוזמי הקמפיין

את ערכות הסמים המיוחדות של חברת EZ Test, הניתנות לרכישה גם בישראל בעבור 30-40 ש”ח, הם מציעים לסטונדטים במחירי הפסד של 3 ליש”ט בלבד (כ-17 ש”ח) – חמישית מהמחיר המוצע באתר חברת EZ Test עצמה שעומד על כ-70 ש”ח – זאת כמובן כדי לעודד את השימוש בהן.

ראו גם: איך להשתמש בערכה לבדיקת סמים

“הקמפיין לכל הפחות יגרום לאנשים לחשוב על הנושא של צמצום נזקים בעת שימוש בסמים, ואולי גם יוביל לשיח פתוח יותר בין הסטונדנטים,” אמר על פי הדיווח אחד מחברי הקבוצה. “לקמפיין הזה יש סיכוי להציל חיים כשבשוק מסתובבים חומרים מזויפים ומסוכנים הנמכרים במסווה של סמים מוכרים.”

הפרוייקט החשוב – שככל הנראה שאב את הרעיון שלו בין היתר גם מהסרט הדוקונטרי “מה יש בשקית שלי” שבמסגרתו פעילים בודקים סמים של חוגגים במסיבות טבע באירופה – זיכה את הקבוצה בפרס הקמפיין המצטיין של אגודת הסטודנטים המקומית.

https://www.youtube.com/watch?v=dYzmZ1IU4zY

“הנזק של הסמים הוא בכך שהם לא חוקיים,” אמר לפני שבועיים פרופ’ נתי רונאל מאוניברסיטת בר אילן, והתכוון לכך שדווקא חוקי האיסור וחוסר הפיקוח על שוק הסמים הם שגורמים לשימוש לא נכון בחומרים מזיקים ולעתים אף רעילים.

ואכן גישה זו, שמבינה שתופעת השימוש בחומרים פסיכואקטיביים וממריצים לא תיעלם מן העולם ושבמקום זאת יש לנקוט במדיניות של הסברה, טיפול וחמלה, הולכת וצוברת תאוצה בשנים האחרונות.

ראו עוד:
מדריך קצר לבדיקת סמים
מה באמת יש באקסטזי / ‘אמ.די’ שלכם?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר