אנגליה: גונבים מריחואנה בעזרת מזל"טים ומצלמות תרמיות

תופעה חדשה באנגליה: גנבים משתמשים במזל"טים זולים עליהם מורכבת מצלמה תרמית בכדי לפשוט על בתי גידול מריחואנה בלתי חוקיים.

לפני כחצי שנה דיווחו רשתות התקשורת באנגליה על כך שהמשטרה נעזרת במצלמות תרמיות המזהות מוקדי חום דרך קירות, בכדי לפשוט על בתי גידול בלתי חוקיים של מריחואנה.

מזלטים לזיהוי גידול מריחואנה
מזל"ט (Drone) עם מצלמה מורכבת עליו

כעת נראה שהגנבים האנגלים אימצו את השיטה ואף פיתחו אותה: הם מרכיבים מצלמות אינפרא-אדום תרמיות פשוטות על מזל"טים זולים (Drones) המוצעים למכירה בסופרמרקטים בעבור מאות שקלים בודדים ותרים אחר בתי גידול מריחואנה המתאימים לפשיטה.

המנורות המשמשות לגידול מריחואנה מפיקות חום רב וניתנות לזיהוי על ידי מצלמות תרמיות. הגנבים נעזרים באייפאד כדי להטיס את המזל"טים בשכונות בחיפוש אחר מוקדי חום כאלו, פושטים על הדירות וגונבים את הצמחים, בעוד לקורבנות לא נותר דבר לעשות שכן הם אינם יכולים להתקשר למשטרה ולדווח על המעשה מחשש שיואשמו בגידול בלתי חוקי.

מזהים בית גידול בעזרת מצלמות תרמיות

אחד מאותם גנבים הסכים לדבר בעילום שם וסיפר כי רכש את המזל"ט הראשון שלו בעבור כמה מאות שקלים ולמד כיצד להטיס אותם בעצמו. "הרכבתי עליו מצלמת אינטרנט כדי להציץ לבתים של אנשים," אמר. "כאשר שמעתי שהמשטרה משתמשת במצלמות תרמיות כדי לזהות בתי גידול מריחואנה, חשבתי לעצמי 'מדוע לא אעשה זאת גם כן'. רכשתי מצלמה תרמית פשוטה וחיברתי אותה לאייפאד."

על פי הדיווח, אחרי שמזהים בית גידול שכזה, הגנבים פורצים לדירה וגונבים את השלל, או לחילופין סוחטים את המגדלים ודורשים אחוזים מהרווחים.

"במרבית המקרים אנחנו אפילו לא צריכים להשתמש באלימות," אמר. "זה משחק הוגן, זה לא כאילו אני משתמש במזל"ט כדי לחפש טלוויזיות. אני מחפש רק סמים ואם אתה מגדל מריחואנה בניגוד לחוק, אתה צריך לקחת בחשבון את עולם המזל"טים."

ראו גם: המשטרה במרדף אחר גנב מריחואנה סדרתי – עכבר
ראו גם: בן 8 השוויץ עם עציץ מריחואנה בבית ספר – ההורים נעצרו

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט