מגלגל...
x

“אמת מארץ תצמח” / גלי אסתר אמגר

האם עישון קנאביס מול הכנסת ב’ליל הבאנגים’ זו התרסה מיותרת או מעשה ראוי ואף חשוב? גלי אסתר אמגר קוראת לממשלה: “צאו לנו מהוריד ותוציאו את המחט שתקעתם עמוק מדי. תקופת ההרעלה נגמרה.

מאת: גלי אסתר אמגר

ליל הבאנגים הגדול שעתיד להתקיים ביום חמישי לחוה”מ פסח, מתחיל להוציא ניצנים של תקווה. קולות ברחבי הרשת נשמעים מכל עבר – חלק תומכים וחלק מוקיעים בטענה שמדובר באירוע המתריס כנגד רשויות החוק.

גלי אסתר אמגר
גלי אסתר אמגר

גם אני חשבתי שמדובר באירוע של התרסה עד שהחלטתי להיות כנה עם עצמי ולשאול את השאלה הבאה – מה היא התרסה בעיניי? התרסה זה מעשה שמטרתו היא לעורר את זעמו של אדם אחר או קבוצה מסוימת.

האם כשאני מדליקה ג’וינט אני מתריסה בפני מישהו? האם אני עושה משהו מגונה? הקנאביס הוא כה עתיק ואפילו בתקופת האימפריה העות’מאנית היו היהודים מורשים במסחר קנאביס בשל נדודיהם. מדובר בעישון עשב בסופו של דבר – אז על מה כל המהומה? המהומה היא על האמת. האמת שכוחה חזק ככוח החיים והיא מסוגלת לשבור ולפרוץ מחסומים. הבנתי שלאף אדם אין זכות על גופי ולהתיר לרופאים לרשום לי סמים ותרופות מזיקות אחרות זה בדיוק כמו אונס: כפיית רצון של אדם אחר על גופי.

האמת היא שגראס

ישנם שני דברים משותפים זה לזה שהם בבחינת טאבו בעולם המערבי: גראס והאמת. האמת אכן מכוערת ולרוב אנו מעדיפים לא לראות, לשמוע או לדבר עליה. היא יוצרת בעיות, מחלוקות ורגשות שליליים. היא יוצרת מלחמות, שליטה ומעוררת אגו. באופן עקרוני רוב האישים שגדלנו על דמותם ולמדנו להעריץ התבררו גם הם כנשאי נגיף השקר והשחיתות. במרוצת השנים למד האדם כיצד להתעלם לגמרי מהאמת ולהבין שאם הוא רוצה להשיג את מבוקשו אין הוא יכול לתת לחיים להמשיך כסדרם – עליו לקחת את מקומו של הבורא ולהתערב. כמו מחלה אוטו אימיונית לאט לאט משתלט על המדינה גרעין שחור אליטיסטי ורשע המשתמש בשקרים בפיהם של נבחרי ציבור וסוכני מכירות עם חלוק לבן ותארים חסרי משמעות

גם זה בטח יעניין אותך

כנ”ל לגבי הגראס. הגראס, הצמח המתוק הגואל מדי יום אנשים רבים הוא נושא שיחה אסור ומיותר, המשתמשים בו נתפסים כנרקומנים או מכורים, ואנשים חולים מתביישים לספר שהם צורכים קנאביס מחשש לתגובות החברה. החברה עדיין מתקשה לעכל את האמת גם כשמציגים אותה שחור על גבי לבן בדמות מחקרים מדעיים שרובם לא ממומנים ע”י בעלי אינטרסים. משפחות רבות חוו את הכאב והאובדן שגרמה מחלת הסרטן, והיום כמעט בכל משפחה ניתן למצוא את המגיפה הארורה.

הלגליזציה בדרך
הלגליזציה בדרך… (ציור: דניאל דיין)

למרות התוצאות ממשיכה מדינת ישראל בעזרת משרד הבריאות לסרטן אותנו במתכוון ולמנוע את התרופה מהחולים. עלינו חלה החובה והאחריות לשחרר את האמת מכלאה ולהראותה לעולם, החיים לימדו אותנו להדחיק אך האמת שכולנו לא רוצים לחשוב עליה היא שגם אנחנו או קרובינו עלולים להיות הבאים בתור שיזדקקו לקנאביס מסיבה כל שהיא. שימוש בקנאביס הורג תאים סרטניים, מפחית את רמות הסוכר, לא גורם למחלות כמו סיגריות ואלכוהול, מרגיע ומשמח. מכאן – שמדינת ישראל לא רוצה שתהיו בריאים ושמחים – היא רוצה אתכם מדוכאים וחולניים.

דור האמת

אבל זהו דור שונה. אחר ממה שראתה מדינת ישראל עד כה. דור האמת. לצעירי ישראל נמאס להיות רובוטים בפס יצור, נמאס לנו להיות נשלטים בגוף ובנפש ע”י בשר ודם. צעירי ישראל מודיעים לממשלה – צאו לנו מהוריד ותוציאו את המחט שתקעתם עמוק מדי. תקופת ההרעלה נגמרה. המפגן ב”ליל הבאנגים” הוא יום בו נתכנס ונראה את פנינו בגאון מול חברי הכנסת, יום בו נשים את הבושה ואת ההגדרות בצד. אנו מתאחדים ומודיעים למדינת ישראל שהיא ניצבת בפני עובדה וזו העובדה שאנחנו מעשנים למחייתנו וזה לא יסתיים גם אם הם ימשיכו לגרוף משכורות עתק על חשבון חיינו. ביום חמישי של חול המועד פסח כל סטלן, חולה, או מעשן מזדמן, יוכל לבוא לשבת מול הכנסת וקססה תהיה ביניהם. זה אירוע שמסמל לכולנו שיש ויכולה להתקיים מציאות אחרת. ביום השלישי לבריאת העולם נבראו הצמחיה והעשבים, כל מה שנובט מזרע, מכאן שביום זה נברא גם הקנאביס. צמח זה נברא שנים רבות לפני אותם ליצנים שמנסים להוציא אותו מחוץ לחוק. משמעות הביטוי לבחור בחיים הוא לבחור באמת – אז אם אלוהים עבריין אני לא מפחדת להיות כלואה איתו באותו תא.

כל הפרטים על אירוע “ליל הבאנגים הגדול”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר