טוען...

משרד הבריאות ביטל רישיון קנאביס רפואי למטופל ללא התראה מוקדמת

למרות שהוא מטופל כבר 6 שנים בקנאביס רפואי בהתוויית כאב כרוני לאחר שתי תאונות דרכים ותסמונת נדירה ממנה הוא סובל, משרד הבריאות הודיע לע' ללא התראה מוקדמת שבעוד מס' ימים יופסק הטיפול שלו עם קנאביס

ללא התראה מוקדמת, משרד הבריאות הודיע לע’, בן 30 הסובל מתסמונת כאב כרוני בשם EDS, שהוא יישאר ללא אספקת הטיפול בקנאביס רפואי החל מבעוד כמה ימים, זאת לאחר 6 שנים רצופות בהן הוא מטופל בקנאביס רפואי ברישיון. “אני על סף התאבדות,” הוא אומר כעת. “הגעתי למצב שאני לא יכול לתפקד. דיברתי עם היק”ר על זה והם בתגובה הזמינו לי משטרה בגלל שאמרתי להם שאתאבד בגללם”.

ע', מטופל 6 שנים בקנאביס רפואי, בעוד מס' ימים ישאר ללא הטיפול
למרות שהוא מטופל כבר 6 שנים בקנאביס רפואי בהתוויית כאב כרוני לאחר שתי תאונות דרכים ותסמונת נדירה ממנה הוא סובל, משרד הבריאות הודיע לע’ ללא הודעה מוקדמת שבעוד מס’ ימים יופסק הטיפול שלו עם קנאביס

לדבריו, “ביום בהיר אחד החליטו לבטל לי את הרישיון, למרות שאני סובל מגמישות יתר מפרקית כרונית, אחרי שתי תאונות דרכים, וגם מפוסט טראומה. יש לי דלקות כרוניות, פריצות דיסק. היתה לי טראומה בעמוד שדרה… אינסוף בעיות, לא סתם אני עם 40% נכות לצמיתות בביטוח לאומי. ירדתי כמעט 40 ק”ג במשקל בעקבות הפציעות וחזרתי לאכול בזכות הקנאביס. עכשיו הם אומרים שמפאת גילי הצעיר לא אוכל להמשיך בטיפול. ואני בכלל בן 30. התחלתי טיפול בן 23. פתאום לא נותנים לי להמשיך בטיפול.”

עוד הוא מספר: “הלכתי לעורכי דין, גם הם לא יודעים מה לעשות. הרופא גם אומר שהוא לא יודע מה לעשות. הוא הרופא היחיד שטיפל בי לכל אורך השנים. לפני שבועיים הגיע המרשם האחרון וכמו בכל שנה שלחנו בקשת חידוש ליק”ר. הפעם קיבלנו תשובה שאי אפשר לחדש. גם הכמות הקיימת לא מספיקה לי, אני כל חודש צריך לנסות להשלים מבחוץ, ועכשיו אשאר בלי כלום”.

מסרבות להגיב. שירה סולומון ומיטל הרץ, דוברות משרד הבריאות
מסרבות להגיב. שירה סולומון ומיטל הרץ, דוברות משרד הבריאות (תמונות: צילום מסך מאתר משרד הבריאות ומאתר יוטיוב)

ממסמכי דחייית הבקשה ששלח משרד הבריאות לע’ עולה כי אחת הסיבות לסירוב לחידוש הרישיון, לצד “גילו הצעיר” כביכול, היא שע’ לא ביקר במרפאת כאב. לדבריו מנגד, הוא מעולם לא ביקר במרפאת כאב קודם לכל אורך 6 שנות הטיפול בקנאביס, ורישיונו תמיד חודש מדי שנה ללא בעיות.

לזכותו של ע’ יש לציין שידוע בענף שרבים מאוד מהמטופלים בהתוויית כאב כרוני, אולי אף עשרות-אלפים מתוכם, זוכים לחידושי רישיון לאורך שנים ארוכות מבלי שהם מטופלים במרפאת כאב, כמו ע’, כך שלא ברור מדוע דווקא ע’ נדרש לכך כעת ומדוע אף לא נותנים לו הארכת רישיון זמנית לפחות, עד שיימצא פתרון.

דוברות משרד הבריאות שירה סולומון ומיטל הרץ סירבו למסור תגובה לשאלות אלו. גם שר הבריאות משה ארבל לא רצה למסור תגובה ואמר רק כי “לא נותנים תגובה על מקרה פרטני”.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר