עיריית אמסטרדם מתכננת לאסור עישון קנאביס מחוץ לקופישופס

עיריית אמסטרדם מתכננת לאסור על עישון קנאביס בשטחים ציבוריים בשעות הלילה בסופי השבוע, במטרה להפחית את ההפרעה לתושבי העיר. התכנית תוצג בקרוב להערות הציבור ואמורה לאחר מכן להיכנס לתוקף בחודש מאי. לא מדובר על איסור מכירת קנאביס לתיירים כפי שפורסם בעיתונות המיינסטרים

בחודש מאי השנה (2023) עשוי להיכנס לתוקף באמסטרדם נוהל חדש שיאסור על עישון קנאביס ברחובות של רובע “החלונות האדומים” בכל שעה ויום, ואולי גם במרכז העיר בשעות הערב והלילה (16:00 עד 01:00) בסופי השבוע (ה’ עד א’).

לא מדובר על איסור מכירת קנאביס לתיירים כפי שפורסם בתקשורת המיינסטרים פעמים רבות לאורך העשור האחרון, אלא רק כאמור באיסור על עישון קנאביס ברחוב, כלומר מחוץ לקופישופס באופן שעלול להטריד את תושבי המקום.

על פי הודעה לעיתונות שפרסמה עיריית אמסטרדם הערב (חמישי), אם הנוהל החדש לא יביא לשיפור מספק, יבחנו בעירייה אפשרות לאסור זאת גם במרפסות ובכניסות לקופישופס, כלומר להתיר עישון קנאביס אך ורק בתוך הקופישופס בלבד.

הנהלים החדשים עוד לא הוטמעו סופית והם יוצגו בקרוב לתושבים, ליזמים ולבעלי העסקים וגורמים מעורבים נוספים בעיר, להם יינתנו ארבעה שבועות לספק משוב בטרם מועצת העיר המלאה תדון ותקבל החלטה סופית.

הסיבה לכוונה לאסור על עישון קנאביס בחוץ, היא עודף המולה ורעש הנובעים מתיירות עודפת במוקדי הבילויים המרכזיים של אמסטרדם, בעיקר ברובע החלונות האדומים, בו ניתן למצוא קופישופס, מועדונים ושירותי-זנות.

רובע החלונות האדומים באמסטרדם: קופישופס, בארים ומועדוני חשפנות
רובע החלונות האדומים באמסטרדם: קופישופס, בארים ומועדוני חשפנות

“האווירה הופכת קשה, בעיקר בשעות הלילה,” אמרה דוברת העירייה בהודעה לעיתונות. “הרבה אנשים מסתובבים באזור הזה תחת השפעת סמים ואלכוהול ושוהים בו זמן רב, מה שבא על חשבון שנת לילה טובה וביטחון אישי של השכונה כולה”.

לדבריה, “יהיה איסור גם על שתיית אלכוהול בציבור ויינקטו אמצעים נוספים כנגד סוחרי סמים. בנוסף, יוטלו עוד מגבלות על מכירת אלכוהול בחנויות באזור החלונות האדומים, היכן שכבר היום אסורה מכירת אלכוהול בשעות הלילה בסוף השבוע.”

נהלים חדשים נוספים שנבחנים בעירייה האם איסור מכירת קנאביס ברובע החלונות האדומים בשעות הערב של סופי השבוע וכן סגירת מסעדות, בארים ומועדוני חשפנות בשעה 02:00 בלילה וסגירת בתי-זנות בשעה 03:00 לפנות בוקר.

לא ברור עדיין כיצד תתבצע האכיפה על האיסור החדש, אם וכאשר הוא ייכנס לתוקף, אך על פי הדיווחים בתקשורת ההולנדית “הוסכם שהטיפול בעבירות יהיה באמצעות אזהרות מילוליות בלבד, ככל שניתן”.

לפני כשלוש שנים, במסגרת הניסיונות לצמצם את התיירות העודפת, פרסמה ראש העיר סקר ממנו עלה כי רוב התיירים באמסטרדם (57%) נמצאים שם גם בין היתר מתוך עניין בקנאביס.

ראו גם:
10 כללים לא כתובים להתנהגות בקופישופס
10 מאנצ’ים מומלצים באמסטרדם
אמסטרדם לקנאביסט: הקופישופס המומלצים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר