אמן ישראלי נעצר עם 400 גרם קנאביס

אליעזר זוננשיין, מהאמנים הישראליים המצליחים בעולם והלום קרב, נעצר בפשיטה שערכו שוטרים על ביתו, במהלכה נתפסו 400 גרם קנאביס בצנצנות. “מסייע להתגבר על הלם קרב,” הוא אומר.

שוטרי תחנת ירדן בצפון הארץ עצרו השבוע את אליעזר זוננשיין, 49, אמן ישראלי מצליח ומוכר, שהציג בעבר תערוכות יחיד שלו במוזיאונים החשובים בישראל ונחשב לאחר מ-120 האמנים המשפיעים בעולם. בין השאר בעבודותיו הוא מתמקד בפרחים וחרקים ארץ-ישראלים.

זוננשיין, מרצה לאמנות במכללת תל חי, נעצר לאחר שבשני בתים המזוהים עמו בראש פינה ובקיבוץ להבות הבשן, מצאו השוטרים 400 גרם קנאביס בצנצנות ללא רשיון, כך בדיווח באתר פוסטה.

אליעזר זוננשיין
מעבודותיו של אליעזר זוננשיין

“קנאביס עושה לי טוב ומסייע לי להתגבר על מצוקות הלם קרב ממלחמת לבנון השנייה,” הוא מצוטט בידיעה. “השתחררתי אחרי שלוש שנים בצנחנים. חזרתי לארץ אחרי הרבה מאוד לבנון ואחרי הרבה מאוד שטחים. הגעתי מאוד כועס, מאוד עצבני. זה מסוג הדברים שרק אחרי זה הבנתי עד כמה”.

על פי הדיווח של אמיר זוהר במשטרה בטוחים שזוננשיין גם גידל קנאביס בסביבה, אבל עד כה לא הצליחו לאתר אפילו שתיל אחד.

“העבר שלו ידוע וניתן לבדוק את זה בקלות,” הסביר במשפט עו”ד נאיף גאנם שמונה לזוננשיין מטעם הסניגוריה הציבורית. “הוא משתמש בסם רק לשימוש עצמי, רק על מנת שיוכל לישון בלילות”.

“מרשי הוא מקרה קלאסי של אנשים שהמערכת לא מצליחה למצוא להם פתרון לבעיות שנוצרו כתוצאה מהשירות הצבאי, והוא נאלץ להתמודד עימן לבד”, אומר עוד הסניגור גאנם. “נותנים להם כדורים שלא עושים להם טוב והמציאות גורמת להם להשתמש גם בדרך שהיא לכאורה, אולי, מהווה עבירה על החוק”.

אליעזר זוננשיין
מעבודותיו של אליעזר זוננשיין

סיפורו של זוננשיין, למרות ההבדל בכמויות שנתפסו, מזכיר את סיפורו של יחזקאל סרבי מן השבועות האחרונים, שנעצר עם ג’וינט ונשפט ל-7 חודשי מאסר. גם הוא מתאר כי נפל קורבן למערכת שפגעה בו בשירותו הצבאי וזנחה אותו להתמודד עם בעיות נפשיות.”

עוד יותר אולי, וגם כאן עם פער בכמויות, מזכיר הסיפור את מעצרו של חוקר הצמחים הנודע נסים קריספיל, שנעצר לאחרונה עם 500 שתילי קנאביס על גג ביתו, אותם גידל לדבריו במסגרת מחקר שערך ומשלא קיבל רשיון לעסוק בכך.

למרות דרישת המשטרה להאריך את מעצרו בשלושה ימים בחשד לגידול סמים מסוכנים, סחר והספקה של סמים מסוכנים וכן החזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית, השופט מורן מרגלית האריך את מעצרו ביממה אחת.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט