טוען...

אמזון הודיעה: נקדם לגליזציה, לא נפסול עובדים בגלל שימוש בקנאביס

ענקית המסחר והתקשורת Amazon הודיעה רשמית כי בכוונתה לפעול באופן אקטיבי למען קידום הצעת החוק ללגליזציה וכי היא משנה את נהלי סינון העובדים שלה כך שצרכני קנאביס לא יוחרגו. "החלטנו לשנות מסלול, אנו מקווים שמעסיקים נוספים יצטרפו אלינו ושהצעת החוק ללגליזציה תקודם," אומר ראש חטיבת הצרכנות העולמית של אמזון

לאחר ש-17 מדינות בארה”ב כבר הפכו את הקנאביס לחוקי באופן מלא, המאמץ לעשות זאת גם ברמה הפדרלית זכה השבוע לבעלת ברית חזקה ומשמעותית – ענקית המסחר האלקטרוני והתקשורת אמזון (Amazon). החברה הודיעה ביום שני השבוע כי זרוע המדיניות הציבורית שלה תומכת בהצעת החוק ללגליזציה מלאה של קנאביס בארה”ב.

בנוסף, אמזון הודיעה כי שינתה את מדיניות בדיקות התרופות שלה כך שמעתה החברה לא תפסול עוד עובדים על שימוש בקנאביס. שינוי מדיניות זה מגיע כחצי שנה לאחר שינוי קטן יותר במסגרתו אמזון התירה לראשונה שיווק אונליין של מוצרי CBD.

בהמשך להודעת החברה כתב אתמול (שלישי) דייב קלארק, ראש חטיבת הצרכנות העולמית של אמזון, פוסט שבו פירט את השינויים במדיניות החברה בנוגע לקנאביס, לאור העובדה ש-17 מדינות אישרו את השימוש בו למטרות פנאי בקרב מבוגרים וקרוב ל-40 מדינות מאפשרות במידה כלשהי את השימוש בקנאביס רפואי.

הודעת אמזון על תמיכה בלגליזציה ושינוי מדיניות קבלת עובדים צרכני קנאביס
הודעת אמזון על תמיכה רשמית בלגליזציה ועל שינוי מדיניות קבלת עובדים צרכני קנאביס

“בעבר, כמו מעסיקים רבים, פסלנו אנשים מלעבוד באמזון אם הם נמצאו חיוביים לשימוש במריחואנה”, כתב קלארק, “עם זאת, בהתחשב במקום שאליו נעים חוקי המדינות ברחבי ארה”ב, החלטנו גם אנחנו לשנות מסלול ולא נכלול עוד את השימוש במריחואנה כחלק מתוכנית הסינון המקיפה שלנו לתפקידים בחברה, אלא נתייחס אליה כמו לשימוש באלכוהול”.

באמזון החליטו לקחת את שינוי המדיניות סביב הקנאביס גם לוושינגטון. קלארק אמר כי צוות המדיניות הציבורית של החברה “יתמוך באופן פעיל” ב-“MORE Act“, הצעת חוק פדרלית הקוראת להוריד את הקנאביס מדרגת המסוכנות הגבוהה, לבטל את הפללת הצרכנים, למחוק רישומים פליליים מהעבר ולהטיל מס פדרלי על שווקי קנאביס חוקיים (“לגליזציה”) שייפתחו לפי רצון המדינות. 

הצעת החוק הזו, שכבר עברה כזכור בבית הנבחרים של הקונגרס האמריקני בדצמבר האחרון (ברוב מוחץ של 228 חברי קונגרס שהצביעו בעד – 222 דמוקרטים, 5 רפובליקנים ו-1 עצמאי, מול 164 שהצביעו נגד – 158 רפובליקנים ו-6 דמוקרטים), הוחזרה לאחרונה לשולחן הבית על ידי ג’רי נדלר, דמוקרט מניו יורק ויו”ר ועדת השיפוט. מנהיג הרוב בסנאט, צ’אק שומר, הבטיח כי יגיש ביחד עם אחרים את הצעת החוק ללגליזציה של קנאביס, אך לא התחייב על הזמן שבו יקרה המהלך. 

“אנו מקווים כי מעסיקים אחרים יצטרפו אלינו, וכי קובעי המדיניות יפעלו במהירות להעברת החוק הזה”, סיכם קלארק. יש לציין שייתכן ולהודעת אמזון יש קשר לתביעה ייצוגית שהוגשה נגדה לפני מספר חודשים על ידי צעיר תושב ניו יורק שלא התקבל לעבודה באמזון לאחר שנכשל בבדיקת שתן. בבקשה לתביעה ייצוגית נטען שאמזון מפרה את החוק בניו יורק בכך שהיא מסננת מועמדים לעבודה במקרים בהם נפלו בבדיקת קנאביס.

כעת, בתמיכת אמזון וכאשר הסנאט והנשיא הם דמוקרטים, אפשר לקוות כי הצעת החוק תמשיך במסלול הנדרש, תאושר בהמשך גם בסנאט ותזכה לחתימתו של הנשיא ביידן. 

ואם כבר ביידן ושומר, רק לפני כחודש וחצי, ב-20 באפריל, תאריך שהוא כידוע יום חגם של צרכני הקנאביס המכונה גם “420”, ובתגובה לדיווחים על פיטורים של עובדי הבית הלבן שצרכו בעבר קנאביס, הבהירה דוברת הבית הלבן ג’ניפר “ג’ן” סאקי כי “הנשיא ביידן תומך בהשארת ההחלטות בדבר לגליזציה של קנאביס לשימוש פנאי בידי המדינות, וברמה הפדרלית הוא תומך בהפחתת הפללת השימוש במריחואנה ובמחיקה אוטומטית של כל הרישומים הפליליים הקודמים בנושא. הנשיא תומך גם בלגליזציה של מריחואנה רפואית, זו נקודת מבטו בנושא”.

דבריה של דוברת הבית הלבן הגיעו שעות לאחר שמנהיג הרוב בסנאט, צ’אק שומר, נשא בעצמו בסנאט נאום שתמך בלגליזציה וכינה את ה-20 באפריל “חג אמריקני מאוד לא רשמי”.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר