מגלגל...

“מריחואנה עושה אותנו אמהות טובות יותר”

החל מ”לובי האימהות” ועד קבוצת “אמהות המריחואנה” מבוורלי הילס, התופעה של אימהות אקטיביסטיות למען מאבק הלגליזציה הולכת וצוברת תאוצה בשנים האחרונות. “הקנאביס עושה מאיתנו אמהות טובות יותר”, אומרת שריל שומאן, מחלוצות התנועה.

מאת: רועי וייסברג

בכל רחבי העולם ובעיקר במדינות ארה”ב אשר הולכות ונפתחות כלפי המריחואנה עם גל הלגליזציה של השנים האחרונות, ניתן לראות יותר אנשים אשר מוצאים כי יתרונותיה מתאימים בדיוק לצרכיהם האישיים.

אחת האוכלוסיות המפתיעות ביותר לעמוד מאחורי הדגל הירוק, אשר החלה להרים את ראשה כבר לפני 10 שנים, מורכבת מאמהות אשר משלבות צריכת קנאביס ככלי לשיפור הטיפול והאינטראקציה עם ילדיהן.

אמהות למען המריחואנה“, העמותה הראשונה והגדולה מסוגה, הוקמה בשנת 2005 על ידי שרה פראנק, אמא לשניים עם לב רחב וחוש צדק מפותח.

את דרכה כאקטיביסטית החלה שרה בהקמתה של הקבוצה הפמיניסטית “ברית הנשים” וארגון הצדקה Compassionate Idaho.

גם זה בטח יעניין אותך

כיום, מנהלת שרה את הקבוצה אשר בה חברות אלפי אמהות מכל רחבי ארה”ב ביחד עם חברתה שריל שומאן, אם לשתיים בת 54 המכונה גם “מרתה סטיוארט של המריחואנה”.

לצד פעילותה הרשמית בקבוצה, מפעילה שרה את בלוג האמהות המפורסם 420 Mommy בו היא מספרת לעשרות אלפי האמהות של הדור החדש על נפלאות המריחואנה ועל הקשר שבין צריכת מריחואנה להורות טובה.

שרה פראנק - אמהות למען המריחואנה
שרה פראנק – אמהות למען המריחואנה

אחת האמהות שהחלו את דרכן כקוראות אדוקות והפכו הלכה למעשה לאמהות למען המריחואנה, היא ליה גרובר, אשר עוסקת גם בכתיבה עבור מגזין הנשים Cosmopolitan. בכתבה שפרסמה ליה לפני כשבועיים, היא מספרת על השפעת המריחואנה ועל הקשר שלה עם ילדותיה:

“כל הורה, בעיקר לילדים קטנים, יודע שלחץ מסוים הוא מצב טבעי הנלווה לתפקיד. צריכת מריחואנה לא רק מסייעת להורדת הלחץ, אלא הופכת אותי לאמא טובה יותר בכל המובנים ובעיקר מגבירה את היכולת שלי להיות אמפטית. תוך כדי אינטראקציה עם תינוקות חסרי שיפוטיות, אני מוצאת שהאמפטיה הזו עוזרת לי מאד.”

“לדוגמא, שהילדה שלי מייבבת, אני מבינה שלא נוח לה בחיתול שלה. אני מפשיטה אותה מהבגדים והיא מתחילה מיד לחייך. באופן רגיל, הייתי שמה אותה חזרה בחיתול חדש, מתוך דאגה שלא יהיה פיפי על הרצפה. שאני ב”היי”, זה פחות מדאיג אותי. אז מה אם היא תעשה פיפי? היא שמחה!”

שריל, חברתה של שרה ומנהלת התפעול של “אמהות למען המריחואנה”, אובחנה בסרטן השחלות בשנת 2006 ונתבשרה על ידי רופאיה כי נותרו לה 6 חודשים לחיות.

שריל שאומן - "מרתה סטיוארט של המריחואנה"
שריל שאומן – “מרתה סטיוארט של המריחואנה”

לאחר שהחליטה להחליף את טיפולי הכימותרפיה שלה במיץ קנביס נא, בניגוד להמלצת הרופא. היא החלה בהחלמה מהמחלה ובפעילות נמרצות לקידום לגליזציה של מריחואנה ברחבי העולם.

לצד מגוון פרויקטים אשר מנהלים בעיקר בארה”ב, עובדת שריל בשיתוף פעולה גם עם האונ’ העברית בירושלים, במטרה לפתח זנים מיוחדים לטיפול במחלות שונות.

בעקבות אמונתה כי המפתח לנורמליזציה של המריחואנה נמצא בקהילת הנשים עצמה – בעיקר באלו שיש להן מספיק אומץ לצאת ולדבר על הנושא, היא הקימה בשנת 2012 את “לובי האמהות” , אגודה פוליטית אשר עוסקת בקידום נושא הלגליזציה בארה”ב.

בריאיון שהעניקה לכתב המגזין Elle, מספרת שריל על לובי האימהות:

“אנחנו לא גובים דמי חברות, כל מה שאנחנו מבקשים זה שתיהיה חלק מהתנועה ותעמוד מאחוריה. התחלתי את הועדה עם חברותיי מתוך רעיון פשוט אחד: מריחואנה עושה אותנו אמהות טובות יותר ואנחנו רוצות להעביר את זה הלאה.”

כמו כן, במהלך הריאיון ציינה שומאן איך התפיסה החברתית לגבי הקנאביס השתנתה בעשורים האחרונים בקרב דור ההורים המתקרב לזקנה:

“המשפחה שלי הגיעה מדור שנות ה-50, אצלם המיתוס היה חזק ביותר, והם זרקו אותי מהבית אחרי שאמרתי להם שאני מעשנת מריחואנה, אבל לאחרונה אמא שלי אובחנה עם הופעה מוקדמת של אלצהיימר וכעת היא מתקשרת אליי לשאול אם אני יכולה לשלוח לה עוגיות.”

BH_Cannabis_Club
מועדון הקנאביס בבוורלי הילס

בעקבות הרעש התקשורתי שהעלו הקבוצות השונות, נוסדה לפני כשנתיים קבוצת “אמהות המריחואנה” מבברלי הילס, אשר רוב החברות בה משתייכות למשפחות עשירות ובעלות מעמד. בכתבה אודות הקבוצה שפורסמה ב-Huffingtonpost, מספרות שתיים מחברות הקבוצה על המטרה הגדולה:

“כולנו כבר מזמן לא מאמינות לאמירה שמריחואנה היא בשביל מסוממים מטונפים, ולראיה אנחנו עצמנו מהוות את ההוכחה שאפשר להיות הורה טוב ואזרח מתפקד בחברה ועדיין לצרוך מריחואנה. מעבר לכך, המריחואנה עושה כל אחת מאיתנו לאם טובה ויצירתית יותר, ועוצרת אותנו מלדאוג לגביי בעיות היום-יום, תוך מתן תשומת לב מקסימלית לילדים.

“לגליזציה של מריחואנה תעשה רק טוב למוסד ההורות שהולך ומתדרדר בשנים האחרונות, ובכלל – כל דבר שעושה טוב לילדים מבלי לפגוע באחרים, הוא האידיאל להורות טובה שראויה להשתמר”.

ראו עוד:
תופעה בצ’ילה: אמהות מגדלות מריחואנה
נשים וקנאביס: 7 שימושים היסטוריים שלא הכרתם
זן קנאביס חדש: להגברת החשק המיני אצל נשים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר