מגלגל...

“אמא, משטרה!”: נעצר תוכי שהזהיר סוחרים מפני שוטרים

שוטרים בצפון ברזיל עצרו השבוע תוכי שהזהיר את הבעלים שלו מפני המשטרה כשזו באה לפשוט על תחנת הסמים שלהם. למרבה ההפתעה, זה אינו הדיווח הראשון על חיות שמסתבכות בעבירות סמים, חלקן חמורות עוד יותר.

המשטרה בעיירה וילה אירמה דולצ’ה שבמחוז פיאאוי בצפון ברזיל עצרה מה שהיא כינתה ‘תוכי שומר’, שהזהיר סוחרי סמים מפני בואה של המשטרה.

לפי המשטרה, התוכי אומן כדי לזהות נוכחות של שוטרים ולהזהיר את הבעלים סוחרי הסמים שלו עם הצעקה: “אמא, משטרה!”.

התוכי, ששמו לא פורסם, הוחרם ביום שני (22.4) בצהריים כאשר שוטרים פשטו על תחנת הסמים שניהלו הבעלים שלו, גבר ואישה מקומיים.

“הם בהכרח אימנו אותו כדי לעשות את זה, ברגע שהתקרבנו הוא התחיל לצעוק”, אמר אחד השוטרים שהשתתפו בפשיטה.

דיווח בחדשות בברזיל על ‘התוכי סוחר הסמים’:

ברשת הברזילאית הופץ גם סרטון שמתעד את התוכי ברגעים שלאחר המעצר, כלוא בכלוב שהועמס על ניידת משטרה.

לאחר מכן גם זכה התוכי לראיון טלוויזיוני בחדשות המקומיות, אך לא שיתף פעולה עם הכתבת.

אלכסנדרה קלארק (Alexandre Clark), וטרינר מקומי שלטיפולו הועבר התוכי לאחר המעצר, אישר כי התוכי לא שיתף פעולה בחקירה: “הרבה שוטרים באו לכאן [כדי לנסות לדובב אותו], אבל הוא לא אמר כלום”.

על פי הדיווח ברשת הטלוויזיה הברזילאית Globo, ה-‘פפאגאיו דו טראפיקו’ (התוכי סוחר הסמים) הועבר לגן חיות מקומי, שם הוא יישאר במשך שלושה חודשים בהם הוא ילמד לעוף, לפני שישוחרר לטבע.

זה אינו הדיווח הראשון בעולם על חיות שנעצרו על עבירות סמים. למעשה, זה אפילו לא הדיווח הראשון מהסוג הזה החודש – ב-6.4 דווח בחדשות במרוקו על שיירה של 10 גמלים לא מאויישים שנעצרו ליד העיירה זגורה, סוחבים חשיש במשקל 1 טון באופן עצמאי, ללא בני אדם בסביבתם.

אימון גמלים להברחת סמים אינו דבר חדש במזרח התיכון. כבר ב-1999 תועדה התופעה על ידי צלם של רשת רויטרס, שצילם את כוחות הצבא האיראני עוצרים שיירה של גמלים לא מאויישים שניסו להבריח מטען גדול של אופיום דרך הגבול מאפגניסטן לאיראן.

חיילים איראנים עוצרים שיירת גמלים לא מאויישת שהבריחה אופיום מאפגניסטן. קרדיט: Reuters, 1999
חיילים איראנים עוצרים שיירת גמלים לא מאויישת שהבריחה אופיום מאפגניסטן. קרדיט: Reuters, 1999

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר