אם לבת 3 הסובלת מסרטן המוח: “מריחואנה מצילה את חייה”

מוריה בנהארט, אם לילדה בת 3 הסובלת מסרטן המוח, מאמינה שקנאביס עוזר לבתה להתמודד עם תופעות הלוואי של המחלה.

דליה בנהארט, ילדה בת 3 מארה”ב, אובחנה כסובלת מסרטן המוח ועוברת טיפולי כימותרפיה וניתוחים רבים. אמה, מוריה, החלה לטפל בה עם שמן CBD, אחד מרכיבי הקנאביס אשר אינו גורם להשפעה פסיכואקטיבית.

“כבר אחרי המנה הראשונה חזר אליה התיאבון והיא החלה לאכול. לראשונה מזה 3 שנים היא ישנה ברצף במשך לילה שלם” מספרת מוריה. “למרות תוצאות הטיפול, הרופאים מסרבים לאשר לה את הטיפול בקנאביס.”

צפו בדיווח:

הצלחת הטיפול בקנאביס בתופעות הלוואי של סרטן המוח איננה דבר חדש. בחודש אוגוסט 2013 פורסם מחקר ישראלי שנערך בבי”ח רמב”ם ומצא שקנאביס יעיל בהקלה על כל תופעות הלוואי של מחלת הסרטן. “כל התסמינים ותופעות הלוואי של הסרטן והטיפול בו – כולל בחילות, הקאות, מצבי רוח, עייפות, אובדן משקל, אנורקסיה, עצירות, תפקוד מיני, בעיות שינה, גירודים וכאבים שונים – הראו שיפור משמעותי,” סיפר אז ד”ר גיל בר סלע, מעורכי המחקר.

גם זה בטח יעניין אותך

בחודש דצמבר 2012 דווח כי תינוק בן 8 חודשים הסובל מסרטן המוח מצליח להחלים מהמחלה בעזרת טיפול בקנאביס וכי הגידול במוחו כמעט ונעלם בעקבות הטיפול האלטרנטיבי.

“בזכות הטיפול בקנאביס, הילד לא יסבול מתופעות הלוואי הקשות שהיו נגרמות לו אם היה עובר את תהליך הכימותרפיה וההקרנות,” אמר אז ד”ר וויליאם קורטני. “אני וחבריי הרופאים קוראים לילד הזה ‘תינוק הפלא’ ואני מבין היום שקנאביס הוא הטיפול הראשוני אותו צריך לנסות לפני שמגיעים לנטילת תרופות, הקרנות וכימותרפיה.”

בימים אלו מתחילה חברת GW, יצרנית תרסיס הקנאביס ‘סטיבקס’, במחקר קליני ראשון מסוגו על בני אדם לבחינת פוטנציאל הטיפול בקנאביס לסובלים מסרטן המוח.

ראו גם: קנאביס מרפא סרטן – 20 מחקרים שמוכיחים זאת
צפו: איך קנאביס הורג סרטן – ד”ר כריסטינה סאנצ’ז

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר