מגלגל...
x

אם לא פייגלין אז רק אורלי לוי: 3 סיבות להצביע גשר

"שרת בריאות יכולה להתיר שימוש עצמי בקנאביס על דעת עצמה, בלי חקיקה". עו"ד דקל עוזר, מנכ"ל עלה ירוק, קורא לכל מי שלא עם פייגלין להכניס את אורלי לוי לכנסת - גם בשביל לגליזציה וגם בשביל להעיף את ליצמן מתפקידו. דעה.

במערכת בחירות 2019 יש תכלס רק 4 מפלגות התומכות במובהק בהסדרה של שוק קנאביס חוקי בישראל: פייגלין (זהות), העבודה, מרצ ואורלי לוי (גשר).

אתחיל ואומר שפייגלין עושה היסטוריה ואני מאוד שמח לראות את כניסתו הצפויה לכנסת. אם הוא יוכיח את עצמו בכנסת הקרובה אנחנו עשויים עוד לראותו כראש ממשלה יום אחד.

עם זאת לא אצביע לו – משלוש סיבות:

הסיבה הראשונה היא שאני לא שייך לימין הדתי, ואני לא מתכוון לתמוך בזרם הזה. לפייגלין חזון יהודי ברוח התורה והגמרא. אני מפרש אחרת את ייעודנו כעם יהודי, ואינני סבור שתפיסת “עליונות היהודים”, בנית בית המקדש בהר הבית או בכלל חזון משיחי ברוח ההלכה הוא עתיד שיביא בשורה חיובית לעם ישראל.

הסיבה השנייה היא פשוט טקטית – הצבעה לאורלי לוי שווה הרבה יותר: עוד 5,000 מצביעים לאורלי לוי אומר שהיא נכנסת לכנסת ונקבל עוד 4 חברי כנסת תומכי לגליזציה. לעומת זאת עוד 5,000 מצביעים לפייגלין (או העבודה או מרצ) לא יביאו עוד מנדט כך שזו הצבעה חסרת משמעות ולפיכך גם החשש מ”אובדן קול” לא באמת קיים.

הסיבה השלישית והחשובה ביותר היא שכל עוד ליצמן יהיה שר הבריאות לא יהיה שום שינוי – לא בקנאביס הרפואי, לא בהפללה ולא בשום דבר. לעומת זאת, אם אורלי לוי תהיה שרת בריאות היא יכולה להסדיר את התחום ב-5 דקות ללא צורך בחקיקה. טוב, לא 5 דקות, חודש וחצי.

דקל חץ-דוד עוזר (צילום: הילה עז)
דקל חץ-דוד עוזר בהפגנת לגליזציה (צילום: הילה עז)

פייגלין, לעומת אורלי לוי, מכוון למשרדי האוצר והחינוך, וזה באמת מקומות שהוא יכול לעשות בהם מהפכה מבורכת. אבל כדי לקדם את הקנאביס, וזה מה שמעניין אותי, חייבים את משרד הבריאות.

שימו לב: על פי פקודת הסמים, שר הבריאות, באישור ועדת השירותים הציבוריים של הכנסת, רשאי על דעתו לתקן את התוספות לפקודת הסמים.

מה זה אומר? ששר בריאות יכול פשוט לקבוע, בעצמו, שמי שמגדל קנאביס לשימוש עצמי בבית, מי שמעביר קנאביס לחברו ללא רווח כספי או מי שמקים מועדוני קנאביס כמו בספרד ופורטוגל, לא חורגים מהגדרת שימוש עצמי.

להזכירכם בעוד מספר חודשים ‘שימוש עצמי’ כנראה לא יהווה עבירה פלילית בעקבות בג”צ הקנאביס ההיסטורי.

בנוסף אורלי לוי תוכל מיד עם כניסתה לתפקיד שרת הבריאות להחריג את הקנאביס התעשייתי (המפ) וגם את ה-CBD מהגדרת “קנאביס” ובכך להופכם לחוקיים.

ליצמן יעשה את זה? ודאי שלא. ליצמן כשר בריאות יטרפד כל דבר שקשור לקנאביס. אנחנו כבר מכירים את האסונות שהאיש הזה הביא עלינו. חייבים להחליף אותו – ויש רק פתק אחד שמבטיח זאת – הפתק של אורלי לוי.

לכן אני קורא לכם, עשרות אלפי המתלבטים שאינם מהימין הדתי או שהחליטו לא להצביע לפייגלין – בואו נכניס ביחד את אורלי לוי לכנסת, נקבל עוד 4 מנדטים ללגליזציה ונעיף את ליצמן.

הכותב הוא עו”ד דקל חץ-דוד עוזר, מנכ”ל עלה ירוק, המייצג בבג”צ הקנאביס ההיסטורי ומומחה חקיקה, מהפעילים הבולטים ללגליזציה בישראל ומי שניסח את מרבית הצעות החוק בתחום בעשור האחרון.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר