אם חרדית נתפסה עם 33 שתילי קנאביס בבית

שוטרים מתחנת בית שמש פשטו במהלך הלילה על דירה בעיר ומצאו בה 33 צמחי קנאביס וציוד לגידול הצמחים. המידע אודות הדירה הגיע לשוטרים מגבר המתגורר בה, לאחר שלטענתו אשתו נעלה אותו מחוץ. האישה נעצרה לחקירה ו-3 ילדיה נלקחו לשירותי הרווחה.

בשנת 2012 דווח על מחלוקת קשה בבית שמש, לאחר שהוחלט בעירייה לקרוא לאחד הרחבות בשם "קנה בושם". המונח, שמקורו בתנ"ך, אמנם משוייך על ידי חוקרים לצמח הקנאביס, אך לא זה מה שגרם לחלק מתושבי השכונה לזעום על החלטת העירייה.

קנה בושם או לא, בית שמש היא אחד מאזורי גידול הקנאביס הביתיים המרכזיים בישראל, כך לפחות על פי מספר הדיווחים על תפיסות מסוג זה בעיר במהלך השנים האחרונות. רק בחודש שעבר דווח על תפיסה של עציץ בודד בדירה בעיר, והבוקר (ד') מדווח כי במהלך הלילה נתגלתה בעיר דירה נוספת בה נמצאו 33 שתילי קנאביס.

עציצים ומנורות שנתפסו בדירה בבית שמש
העציצים והמנורות שנתפסו בדירה בבית שמש | צילום: חטיבת דובר המשטרה

כפי שניתן לראות בבירור, לא מדובר כאן במגדלת מקצועית, וכמות המנורות הגדולה בחדר – מנורות שאינן המתאימות לגידול קנאביס בבית – מראה כי ככל הנראה מדובר באלתור.

מרבית הפשיטות על גידולי קנאביס ביתיים מתרחשות לאחר שמידע מודיעיני מגיע לשוטרים ממקורות לא ידועים, אך הפעם על פי דיווח המשטרה הגיע מקור המידע של מאדם המתגורר בדירה. במהלך הלילה הוא הגיע לתחנת המשטרה וטען כי רעייתו מסרבת להכניסו לביתם. עוד הוא סיפר לשוטרים שהיא "משתמשת בסמים" וכי הוא חושש לשלום ילדיו.

33 עציצי קנאביס שנתפסו בבית שמש

משהגיעו השוטרים לדירה, סירבה האשה לפתוח להם את הדלת והם פרצו אותה בעזרת צוות כיבוי אש שנקרא למקום. בתוך הדירה מצאו השוטרים 33 צמחי קנאביס בשלבי צמיחה שונים, חלקם בתהליך של ייבוש, וכן ציוד רב שנועד לגידול הצמחים, כולל מערכת תאורה ומספר שקיות דשן גדולות.

מהמשטרה נמסר כי האם (40) הייתה "מבולגנת ומלוכלכת" ומצבה הכללי היה "מוזנח". לאחר הפריצה עצרו השוטרים את האם לחקירה, שתובא בהמשך לדיון בנוגע להארכת מעצרה, ו-3 ילדיה, בגילאי 9 ו-14, נלקחו תחת חסות שירותי הרווחה.

"מדובר במעצר חשוב וקשה שהוביל לחשיפת מעבדת סמים בנוסף לגידול ילדים בסביבת מגורים קשה," אמר מפקד תחנת בית שמש סנ"צ שלומי טולדנו, "גידול סמים בבית בו חיים ילדים תחת הזנחה קשה היא אירוע חמור, והגעת השוטרים לדירה סייעה להצלת הילדים".

בדירה נמצא גם ציוד גידול רב וכן כמות גדולה של דשן
בדירה נמצא גם ציוד לגידול הצמחים, כולל מספר שקיות דשן | צילום: חטיבת דובר המשטרה
בדירה נמצאו גם צמחי קנאביס בתהליך ייבוש
בדירה נמצאו גם צמחי קנאביס בתהליך ייבוש | צילום: חטיבת דובר המשטרה

ראו עוד:
שוטרים תפסו 2 עציצים בנתניה
אשקלון: 100 שתילי קנאביס נתפסו בעליית הגג
בית שמש: נחשף שדה עם 700 שתילי מריחואנה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט