מגלגל...
x

“אל סם” האמריקנית פרסמה בטעות מאמר בעד לגליזציה

D.A.R.E, הארגון האמריקני המקביל לעמותת “אל סם” בארץ, נפל שוב בפח – הפעם של עצמו. במהלך השבוע פורסם באתר הארגון מאמר שנתן את כל הסיבות הטובות ללגליזציה של קנאביס. כעבור שעות ספורות המאמר הוסר, אך כותרות העיתונים בעולם כבר ציטטו את תוכנו.

D.A.R.E, המקבילה האמריקנית לארגון “אל סם” הישראלי, נפל לפני שלושה חודשים בפח כשפירסם ידיעה על 21 הרוגים משימוש בקנאביס שפורסמה באתר סאטירי. אתר הארגון פרסם את הידיעה לצד אזהרות נוקבות המצוטטות בה, ביניהן הלהיטים “מריחואנה היא אחד הסמים המסוכנים ביותר בכדור הארץ” ו”על כל ג’וינט של מריחואנה שנמכר, ארבע נערות נכנסות להריון לא רצוי”.

כעת הארגון עושה זאת שוב, רק שהפעם הוא נפל בפח של עצמו ולא של שום אתר סאטירי אחר. השבוע פירסם האתר מאמר נוקב שכותרתו “רכישת מריחואנה מסכנת ילדים” ופורסם קודם לכן באתר The Dispatch.

המאמר נכתב על ידי סגן שריף לשעבר, חבר ארגון LEAP (שוטרים בעד לגליזציה) ופורסם במקור כתגובה למאמר מקורי ששמו “קנאביס חוקי יסכן את הילדים” ופורסם באותו אתר על ידי רופאה המתנגדת ללגליזציה.

המאמר המקורי שפורסם באתר DARE
המאמר המקורי כפי שפורסם באתר DARE

אך כמובן, במקום לפרסם את מאמרה של הרופאה, פירסם בטעות D.A.R.E את מאמרו של סגן השריף, קרליס מקדרמיט, ובו הוא מפרט את כל הסיבות הטובות מדוע כן צריך לעשות לגליזציה של קנאביס,

“מכורח תפקידי באכיפת חוקי המריחואנה המיותרים, אני יודע שהסיכון הגדול יותר לילדים הוא דווקא כשהמריחואנה נשארת בלתי חוקית,” כתב מקדרמיט במאמר התגובה. “המטרה של חוקי האיסור על מריחואנה היתה לצמצם את השימוש בה, אבל במציאות הסם הפך לקשה יותר לאכיפה ולשליטה,” הוסיף.

“על אף שצריכת מריחואנה עלולה להיות מסוכנת לילדים,” כתב, “מי שמציע לאסור בחוק את כל מה שמסכן ילדים יהיה מוכרח לאסור גם על אקונומיקה, מזלגות, גרביים גרועות ובוודאי אלכוהול… התשובה היא לא איסור ומעצרים, התשובה היא רגולציה וחינוך.”

שעות בודדות לאחר פרסום הכתבה באתר הארגון, פורסמה ידיעה ב’ניו יורק מגזין’ שם דווח על “פריצת דרך” בעמדת D.A.R.E.

כעבור דקות הוסרה הכתבה המקורית מהאתר.

בתגובה לפנייה רשמית של כתב ה’וושינגטון פוסט’ טענו ב-D.A.R.E כי היה מדובר בטעות וכי “אנחנו לא תומכים בלגליזציה”, ובהמשך הסבירו כי “אנו משתמשים בשירות שהעלה את הפוסט הזה לאתר” וכי “לא שינינו את עמדתנו ואנו מתנגדים ללגליזציה של מריחואנה”.

לפני שלוש שנים דאג הארגון להוציא את הקנאביס משיעורי ההסברה נגד סמים בתכניות החינוך בארה”ב, לאחר שלטענתו “שיעורי ההסברה בנוגע לסמים שהילדים כלל אינם מכירים, גורמים להם לסקרנות ומושכים אותם להתנסות בהם”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר