אלפי ישראלים מאמינים עדיין שקנאביס הוא לסטלנים מלוכלכים מתפוצ’יפס

סטטוס של ‘אושיית פייסבוק’ מוכרת, העוסק בהשוואה בין אלכוהול לקנאביס, זוכה בשעה זו לאלפי תגובות ולייקים ברשת ומעורר דיון נרחב. לטענת הכותב קנאביס הוא לסטלנים-סאחים משעממים ומוכי גורל, בעוד האלכוהול הוא סם מגניב ורומנטי.

צעיר ישראלי בשם יונתן ברק, הנחשב בחוגים מסויימים כ’אושיית פייסבוק’, פירסם השבוע סטטוס שעוסק בהבדל בין קנאביס לאלכוהול והצליח לסחוף אלפי תגובות, לייקים ושיתופים ברשת החברתית.

ברק, שרבים מהסטטוסים שלו עוסקים בחיבתו לאלכוהול ושבחלקם הוא אף מעיד על עצמו כשתיין לא פרודוקטיבי, יוצא בסטטוס הויראלי האחרון נגד אלו שטוענים בפניו שקנאביס עדיף על וודקה.

לדבריו – בדומה אגב לדברים שרשמה עירית לינור בטור כאן במגזין קנאביס בו יצאה נגד “חובבי פינק פלויד הסטלנים” – ה’סאחים’ הם דווקא אלו שצורכים קנאביס, אותם סטלנים עצלנים ורדודים שהזקן שלהם מלא בפירורי תפוצ’יפס.

אלכוהול מנגד – למרות רעילותו ותופעות הלוואי שהוא יוצר – הוא מגניב ורומנטי לדעתו, ובעזרתו אפשר להגיע לגבהים חדשים בחיים ולייצר עניין מיוחד ביום יום.

“לעשן וויד זה סחי,” מסביר ברק. “הגיע הזמן להגיד את זה. אולי זה היה אדג׳י ומגניב לפני 10-15 שנים אבל כשאתה מעשן וויד אין הפתעות בחיים. כל ערב שלך יגמר אותו דבר. עם וויד אתה צוחק יותר מפרקים של סאות׳פארק ומתלכלך מצ׳יטוס. זה נחמד, אבל איפה יצר ההרפתקנות?”

“קנאביס זה למוכי גורל – אלכוהול זה רומנטי”

לעומת הקנאביס שמיועד לדבריו “לתשושי נפש שוויתרו על הסיכוי לערב אדיר ולא צפוי ובגלל זה פייסלים זה אידיאלי לזוגות, לנשואים ולשאר מוכי גורל”, טוען ברק כי “עם אלכוהול אתה יודע איך הערב מתחיל, אבל רק הקב״ה ברוך הוא יודע איפה הערב יגמר ובאיזה מצב צבירה תהיה.”

“אלכוהול זה רומנטי, זה יצר הרס עצמי ובלאגנים, וויד זה שרשראות פרחים ו’בואו נהפוך את העולם למקום יותר טוב’,” הוא מסביר. “פאק דאט שיט, אני לא רוצה להפוך את העולם למקום יותר טוב, אני רוצה להתערב על 50₪ שאני נכנס לים ערום.”

“כשאתה מעשן ג׳וינט אחד יותר מדי הסיפור נגמר, כשאתה שותה צ׳ייסר אחד יותר מדי הסיפור רק מתחיל,” הוא מסכם.

ברק, כמו הרשות למלחמה בסמים לאורך השנים, מתייחס לכלל צרכני הקנאביס כסטלנים עצלנים, ותורם עוד קצת לסטיגמה הישנה ששימשה הצדקה להוצאת הצמח מהחוק.

הסטטוס זכה כאמור לאלפי תגובות (כ-2,000 נכון לכתיבת שורות אלה) והן נעות בין תמיכה גורפת בדבריו לבין התנגדות מוחלטת, אך מה שבטוח הוא שאלפי ישראלים עדיין מסכימים עם עמדה זו.

הסטטוס המלא:

מה דעתכם?

חדשות