אלמונים השחיתו גן משחקים “למען לגליזציה”

ונדליזם חריג וראוי לגינוי: תומכי הקנאביס אינם מזוהים אמנם עם אלימות והשחתה, אך נראה שגם בקרבם יש כאלו שהנימוסים והכבוד מהם והלאה. אלמונים השחיתו בגרפיטי וריסוסי צבע גן משחקים לילדים שמשמש גם כאתר הנצחה ללוחם חטיבת גבעתי. “עד כמה נמוך אפשר לרדת?” שואלת האם השכולה.

חנה גרנות, אמו השכולה של לוחם גבעתי ששם קץ לחייו בשנת 2003, פרסמה סטטוס זועם בפייסבוק שלה נגד אלמונים, ככל הנראה צעירים, שהשחיתו בסוף השבוע האחרון בכתובות גרפיטי וריסוסי צבע את גן המשחקים בו נמצאת גם מצבה לזכרו של בנה.

"תעשנו את זה!" - אחת מכתובות הגרפיטי שרוססו בגן הילדים
“תעשנו את זה” – אחת מכתובות הגרפיטי שרוססו בגן הילדים

אמנם האנדרטה עצמה לא רוססה בגרפיטי, אך חלקים אחרים צמודים לה רוססו כולם בכתובות למען לגליזציה, ביניהן “הגיע הזמן”, “תעשנו את זה” (Blaze It) וגם גרפיטי אחד של עלה הקנאביס המפורסם.

“עד כמה נמוך אפשר לרדת במירוץ אחר הסמים,” כתבה גרנות בסטטוס הכועס, שהגיע הבוקר (ד’) גם לעמוד הפייסבוק של ‘ידיעות אחרונות’. “איך לא התביישתם לזהם בגרפיטי המכוער שלכם גן משחקי ילדים שהקמתי להנצחתו של בני דרור? גרמתם לי לילדים ולאמהות בסביבה כאב לב ועוגמת נפש. חבל מאד.”

גרפיטי "הגיע הזמן" - אחת מכתובות הגרפיטי שרוססו בגן הילדים
“הגיע הזמן” – אחת מכתובות הגרפיטי שרוססו בגן הילדים

בעוד שרוב התגובות של הגולשים היו נוקבות נגד, חלקם ניסו גם להבהיר ולהזכיר שלא מדובר במאפיין של תומכי הלגליזציה אלא בחבורת צעירים חסרי אחריות וכבוד:

גם זה בטח יעניין אותך

צרכני הקנאביס ותומכי הלגליזציה אינם מזוהים בדרך כלל עם אלימות או ונדליזם ודווקא ידועים בדרך כלל בסבלנותם ובקבלת האחר. יחד עם זאת נראה שצעירים שלא חשבו לעומק על משמעות מעשיהם גרמו לנזק וכאב שלא תרמו לאיש. כתובות מסוג זה לא יביאו את הלגליזציה ודווקא עושות נזק תדמיתי אדיר למאבק למען שחרור הצמח וצרכניו.

ראו עוד:
4 סיבות מדוע צעירים אוהבים לעשן מריחואנה
מחקר בארה”ב: פחות בני נוער נפגעים מקנאביס
מדוע קנאביס פוגע בבני נוער: 5 הסיבות האמיתיות

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר