מגלגל...

המכונות שהפיצו מסרוני קנאביס: כתב אישום הוגש נגד קובי מגנזי

כתב האישום שהוגש אתמול נגד קובי מגנזי, קצין צה"ל לשעבר ובוגר יחידת ממר"ם, חושף את סוג המכונות ששימשו אותו לכאורה להפצת מיליוני מסרוני SMS עם הצעות לממכר קנאביס לא חוקי, שהציפו את אזרחי ישראל לאחרונה

כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים הוגש אתמול (חמישי) נגד קובי מגנזי (30), קצין צה”ל במיל’ שהשתחרר לאחרונה מיחידת ממר”ם (יחידת המחשבים הצבאית) לאחר כ-11 שנות שירות, ושנעצר לפני כשבועיים (11.7) בחשד שהוא האחראי להפצת מיליוני הודעות SMS (“מסרונים”) למאות אלפי אזרחים בישראל, בהן הצעות וקישורים לרכישת קנאביס לא חוקי, החל ממארס 2022 ועד למעצרו.

קובי מגנזי (צילום מסך: לינקדאין)
קובי מגנזי (צילום מסך: לינקדאין)

מכתב האישום עולה כי מעצרם של תמיר מזרחי ועידן צדקה – שני סוחרים שנתפסו כשלושה שבועות קודם למעצרו של מגנזי – הוא שהוביל לגיבוש התנאים למעצרו. המעצר בוצע כזכור לאחר שבפשיטה על מחסן בבית הוריו אותרו 4 מכונות, שכעת נחשף שהן מדגמי ACOM616 ו-ACOM664 של היצרן Ejointech, המאפשרות שליחת הודעות רבות במקביל, אליהן הגיעה המשטרה באמצעות תחקור כתובות IP.

על פי כתב האישום, “המכונות נשלחו לבקשתו בנפרד לכתובת פינסקר 99 בפתח תקווה, מגנזי העביר את המכונות לחדר הממ”ד בבית הנמצא בבעלות הוריו בבני ברק, ובתקופה שבין החודשים מרץ ליולי 2022 הפיץ מסרונים בתפוצה ארצית תוך שתפעל את המכונות באמצעות טלפון נייד ובאמצעות מחשבים שבמקום עבודתו במשרדי חברת ‘פז’.”

המכשיר לשליחת הודעות SMS לממכר קנאביס
המכשיר לשליחת הודעות SMS לממכר קנאביס (צילום: דוברות המשטרה)

לטענת המשטרה, את 4 המכונות רכש מגנזי בעבור 13,280 דולר אך במהלך שחרורן מהמכס, הצהיר שעלותן 380 דולר בלבד. “מגנזי עשה זאת כדי להימנע מתשלום מיסים כנדרש וכדי לחמוק מהוצאת אישורי תקינה נדרשים ולצורך השתמטות מחובת היידוע וקבלת ההיתרים ממשרד התקשורת ומשרד הביטחון”,” נכתב עוד. “הנאשם נהג להגיע למקום ולהחליף כל מספר ימים את מיקום כרטיסי ה-SIM בין המכונות וזאת על מנת לחמוק מניתור וחסימות של הכרטיסים על ידי רשתות הסלולר עקב שימוש חריג”.

מגנזי החזיק במאגר מידע בתצורת טבלאות Excel שכללו פרטים כגון מספר פייסבוק ID, שם פרטי ושם משפחה, מגדר, עיר מגורים, מס’ טלפון, טווח גילאים, שם של קבוצות פייסבוק אליהן אותם אנשים משתייכים וקישור לפרופיל הפייסבוק שלהם. מבדיקה מדגמית שנערכה ל-6 מבין כרטיסי הסים שנתפסו במכונות עלה כי מגנזי שלח באמצעותם בין 589 ל-1,248 מסרונים בממוצע ליום.

עוד על פי כתב האישום, נראה שהמשטרה הצליחה לשים ידה על 12 עסקאות שתווכו בפועל על ידי המכונות אל הסוחרים צדקה ומזרחי, והושלמו במהלך חודש יוני. בטבלה מפורטת שצירפה המשטרה לכתב האישום מופיעים שמותיהם (שמורים במערכת) של אזרחים שרכשו בין 10 ל-50 גרם קנאביס בתמורה ל-350-600 ש”ח.

“בתקופה הרלוונטית לכתב האישום שלח הנאשם באמצעות המכונות מסרונים שהכילו פרסום בדבר מכירת סמים מסוכנים מסוג קנאביס, שבחלקם צוינו מחירי הסם ביחס למשקלו ולסוגו, תוך שימוש במונחים ‘קנאביס רפואי’, ‘חממה’, ‘בוטיק’ וכיוצא באלה,” נכתב. “המסרונים הכילו קישורים שבאמצעותם ניתן היה ליצור קשר דרך Whatsapp, ומבלי שניתנה לנמענים האפשרות לסרב לקבלתם וזאת בהיקף ותדירות שהיה בהם כדי להטריד, ליצור חרדה או להרגיז. בתאריך 6.7.22 נתפסו המכונות ובתאריך 10.7.22 לאחר שנודע למגנזי שכח משטרה הגיע למקום, הוא נכנס לחשבונות השרתים ושינה את סיסמאות הכניסה”.

כעת יחל משפטו של מגנזי, המיוצג על ידי עו”ד שי נודל, ובינתיים יישאר הנאשם במעצר עקב חשש המשטרה לשיבוש הליכי משפט. עו”ד נודל סירב למסור תגובה לידיעה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר