אי אוסטרלי קטן יהפוך לחממת גידולי קנאביס

אי הקנאביס החדש: אי חג המולד, טריטוריה אוסטרלית באוקיינוס ההודי, יהפוך בקרוב לחממת הקנאביס הרפואי של היבשת כולה – ואולי אף יותר מכך. חברת ‘אוסקן’ האוסטרלית צפויה להיות החברה הראשונה שתחל בגידול וייצוא קנאביס רפואי.

אי חג המולד, הממוקם באוקיינוס ההודי בסמוך לחופה הצפון מערבי של אוסטרליה, הוא טריטוריה בשליטה אוסטרלית מלאה, שבקרוב יהפוך לאי שכולו קנאביס,.

על פי הדיווח, האי ישמש כחממת הגידול המרכזית של ענף הקנאביס הרפואי החדש, עליו הכריזה רק לפני ימים אחדים שרת הבריאות האוסטרלית סוזן לי.

שטח האי הקטן הוא 135 קמ”ר בלבד, מתוכו למעלה מ-65% מוגדרים כשמורות טבע ומתאימים מאד, כך על פי הדיווחים באוסטרליה, לגידול איכותי של תוצרת חקלאית.

אי חג המולד - חממת הקנאביס של אוסטרליה
אי קטן באוסטרליה יהפוך לחממת קנאביס בינלאומית

איי הקנאביס של אוסטרליה

אוסקאן‘ (AusCann), חברה אוסטרלית חדשה שקמה בשנת 2014 במטרה לעסוק בגידול ומכירה של קנאביס רפואי ומוצרים רפואיים אחרים שמקורם בצמח הקנאביס, היא זו שזכתה להיות החברה הראשונה שתתחיל לגדל קנאביס רפואי ביבשת – גם למטרות ייצוא.

כבר לפני חצי שנה (מאי 2015) דווח על כוונתה של החברה לקבל היתר לגידול קנאביס באי אחר – נורפולק – זאת בכדי לייצא קנאביס רפואי לקנדה. אך בשל העובדה שהאי נשלט על ידי משטר עצמאי, שעליו לא חלים החוקים הפדרליים של אוסטרליה, החליטה החברה לשנות את התכניות.

ד"ר מל וושר - אחד ממנהלי 'אוסקן'
ד”ר מל וושר – ממנהלי ‘אוסקן’

“התושבים מרוצים”

ד”ר מל וושר (Mal Washer), ממנהלי החברה, שהיה בעבר חבר במפלגה הליברלית בפרלמנט האוסטרלי במשך 15 שנים, סיפר כי לאחר הויתור על נורפולק עברה החברה להתמקד באי חג המולד הנמצא תחת שלטון פדרלי של ממשלת אוסטרליה ועל כן בשטחו יחולו חוקי הקנאביס הרפואי החדשים עליהם הוכרז.

עוד הוא ציין כי הקהילה המקומית באי משתפת פעולה באופן מלא, מרוצה מהתקדמות המהלך ומאושרת לקבל את ההזדמנות להאיץ את התפתחותו של שוק הקנאביס הרפואי ושל האי עצמו במקביל. בעקבות האישור שקיבלה צפויה ‘אוסקן’ להתחיל לייצא קנאביס לחו”ל כבר בשנת 2016.

הצד הישראלי

חברה אוסטרלית אחרת בשם ‘פייטוטק’ (Phytotech), אשר התשתית המחקרית שלה פועלת בישראל ונוהלה עד לאחרונה על ידי בועז וכטל, מייסד מפלגת “עלה ירוק”, החלה למכור בשנה האחרונה גלולות קנאביס רפואי בשוק תוספי המזון האירופאי.

בינתיים בישראל, סירובו של השר לבטחון פנים גלעד ארדן לייצא קנאביס לחו”ל מונע מהחברות הישראליות להיכנס לשוק החדש שנפתח ולהרוויח כבר משלבי הקמתו.

ראו עוד:
פוליטיקאי אוסטרלי הודיע בפרלמנט: “צרכתי קנאביס הבוקר”
האוניברסיטה העברית תפתח זני קנאביס ייחודיים עבור אוסטרליה
קנגטיבה: עצי המריחואנה הענקיים של המגדל המסתורי מאוסטרליה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר